Imperator Imperatorów, czyli najlepsza gra komputerowa dekady

Trwa dziesiąta edycja Imperatorów, plebiscytu, w którym Internauci wybierają najlepsze gry komputerowe. Do połowy października można głosować na gry dekady i wybierać Megaimperatora.

„Tradycja Imperatorów jest już długa. To tak naprawdę najstarszy plebiscyt na rynku. W tym roku obchodzimy swoje dziesięciolecie – podkreśla Paweł Kozierkiewicz, Koordynator Serwisu Gry w Wirtualnej Polsce – W związku z jubileuszem pasjonaci sieciowej rozrywki wybierają Imperatora Imperatorów, największy przebój na rynku gier minionych lat. Do tytułu pretendują zwycięzcy wszystkich poprzednich edycji plebiscytu WP: Diablo II, Aliens vs.Predator 2, Grand Theft Auto 3, Call of Duty, Far Cry, F.E.A.R, Company of Heroes, Wiedźmin, Grand Theft Auto IV”.


Tegoroczne Imperatory X to symboliczne dziesięć kategorii:

  • Najlepszy tryb wieloosobowy
  • Najlepsza oprawa graficzna
  • Najlepsza oprawa dźwiękowa
  • Najciekawsza lokalizacja na rynek polski
  • Najlepszy wydawca na rynek polski
  • Najlepsza gra na konsolę
  • Najlepsza gra na komputery PC
  • Najlepszy klimat w grze
  • Gra roku 2009
  • Megaimperator

W tej odsłonie plebiscytu w szranki stanęło łącznie 31 gier przeznaczonych na komputery i konsole. Do miana najlepszego wydawcy na rynek polski pretenduje 11 dystrybutorów. Głosować można na stronie http://imperatory.wp.pl .

Wybór kandydatów do jubileuszowych Imperatorów był bardzo trudny. Chcieliśmy, aby wszyscy głosujący mogli znaleźć w plebiscycie gry, które wyróżniały się w swoim gatunku – dodaje Paweł Kozierkiewicz – Każdy z tytułów, na który można oddawać głosy w Imperatorach, prezentuje bardzo wysoki poziom wykonania oraz dostarcza mnóstwo przyjemności z zabawy. Oprócz najgłośniejszych pozycji, tj. Uncharted 2: Drake’s Fortune, Batman Arkham Asylum, czy Dragon Age: Początek, w plebiscycie znalazły się też niszowe produkcje, które zaskakują innowacyjnością, czy artyzmem wykonania. Takimi tytułami są chociażby Flower, Demigod, czy Little Big Planet na PSP.

Idea nagradzania najlepszych gier przez użytkowników portalu Wirtualna Polska narodziła się w 2000 roku. Podczas pierwszych edycji plebiscytu do rąk twórców i dystrybutorów trafiały Imperatorki. Poważna nazwa nagrody – Imperatory – pojawiła się w 2002 roku, wraz ze zwiększającym się zainteresowaniem mediów, twórców gier oraz użytkowników Sieci. Dzięki przyjętej formule, zapewniającej obiektywizm i przejrzystość kryteriów wyboru, konkurs od lat cieszy się uznaniem miłośników gier komputerowych.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry