Imperatory dla najlepszych

Statuetki Imperatorów wędrują do twórców i dystrybutorów gier komputerowych już od pięciu lat. Przez ten czas zyskały uznanie i renomę, stając się w pełni obiektywnym
i opiniotwórczym rankingiem, cenionym przez branżę związaną z rynkiem gier komputerowych w Polsce.
Wyboru najlepszych dokonują sami zainteresowani – użytkownicy serwisu Gry Wirtualnej Polski (gry.wp.pl), którzy z sieciowymi pojedynkami mają do czynienia na co dzień. W tym roku statuetki zostaną rozdane już po raz szósty.

„Zmiany na rynku gier komputerowych, dyktowane dynamicznym rozwojem technologii, musiały odcisnąć swoje piętno na tegorocznej edycji plebiscytu Imperatory. Mimo braku produkcji przełomowych, które można by zestawić z pierwszymi dziełami ID Software oraz Blizzard’a, widać, że ta sfera rozrywki ma się doskonale, a dystrybutorzy oraz gracze mogą wciąż optymistycznie patrzeć w przyszłość. Prawdziwym hitem, w aspekcie zastosowania sztucznej inteligencji w określaniu zachowania przeciwników, okazał się, nominowany
zresztą do tytułu Imperatora, F.E.A.R. – opowiada Krzysztof Augustyn, Kordynator Serwisu Gry Wirtualnej Polski – Rynek gier ewoluuje, a wraz z nim ewoluują Imperatory. W tym roku Internauci mogą głosować na przykład na najlepszą grę turniejową, czy najlepszy film na podstawie gry.”

Do połowy listopada użytkownicy serwisu Gry WP mogą oddawać swoje głosy na:
* najbardziej innowacyjną grę;
* najlepszą lokalizację gry na rynek polski;
* najlepszą oprawę graficzną w grze;
* najlepszą grę turniejową (nowość);
* najlepszego dystrybutora;
* najlepszą ścieżkę dźwiękową gry (nowość);
* najlepszy film na podstawie gry (nowość);
* grę roku 2005.

Głosowanie w całości odbywa się w Internecie, pod adresem imperatory.wp.pl. Nominacje do tytułu najlepszych ustalono na podstawie głosów dziennikarzy pism branżowych oraz dystrybutorów gier, w tym przedstawicieli: Sony Polska, Cenega Polska, CD Projekt, Techland, Electronic Arts Polska.

W tej edycji do tytułu najlepszej gry roku 2005 pretendują:
* Civilization IV, Cenega Poland;
* Battlefield 2 (PC), Electronic Arts Polska;
* God of War (PS2), Sony Poland;
* Resident Evil 4 (PS2), Electronic Arts Polska;
* F.E.A.R (PC), CD Projekt;
* Guild Wars (PC), CD Projekt.

Idea nagradzania najlepszych gier narodziła się w 2000 roku. Podczas pierwszych edycji plebiscytu do rąk twórców i dystrybutorów trafiały Imperatorki. Poważna nazwa nagrody – Imperatory – pojawiła się w roku 2002, wraz ze zwiększającym się zainteresowaniem mediów, twórców oraz samych użytkowników. Dzięki przyjętej formule, zapewniającej obiektywizm i przejrzystość kryteriów wyboru, konkurs cieszy się uznaniem nie tylko wśród miłośników gier komputerowych, choć przede wszystkim dla nich Imperatory są wielkim ogólnopolskim wydarzeniem.

Wśród dotychczasowych zwycięzców znaleźli się: Diablo 2 (najlepsza gra roku 2000), Aliens vs. Predator 2 (najlepsza gra roku 2001), Grand Theft Auto GTA3 (gra 2002 roku),  Call of Duty (gra roku 2003), Far Cry (gra roku 2004).

http://imperatory.wp.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Shopper Day 2021
26.10.2021
Expert Summit 2021
04.11.2021
Forum Gospodarki Cyfrowej
09.11.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry