Imperium Gier kontratakuje

Imperium Gier (gry.wp.pl) poddano gruntownej przebudowie. Zmieniono i unowocześniono grafikę, zoptymalizowano układ stron i system nawigacji. Serwis to teraz uniwersalna, kompleksowa baza wiedzy dedykowana jednej
z najpopularniejszych gałęzi rozrywki. Dodatkowo, witrynę wzbogacono o atrakcyjne sekcje rozrywkowe – nowe działy i funkcjonalności dla graczy, którym zależy przede wszystkim na dobrej zabawie.


Imperium Gier Wirtualnej Polski, uruchomione blisko 11 lat temu, od początku publikowało aktualne informacje o nowinkach wśród gier komputerowych, rankingi i recenzje, multimedialne zapowiedzi oraz dodatki do wybranych tytułów, stając się tym samym jedną z najpopularniejszych witryn zajmujących się szeroko pojętą tematyką gier. Serwis adresowany jest zarówno do wytrawnych graczy, którzy znajdą tu kompleksowe, szczegółowe i pogłębione informacje, jak i osób, szukają wyłącznie podstawowej wiedzy o grach lub, po prostu, rozrywki.

Imperium Gier kontratakuje 1

Zmieniając Imperium Gier staraliśmy się sprostać oczekiwaniom naszych użytkowników, a także ułatwić im dotarcie do kluczowych newsów, najważniejszych podstron i produktów witryny. Stąd m.in. zmiana sposobu prezentowania treści, intuicyjny layout. Serwis bez wątpienia zyskał też na nowoczesnej grafice i nowych działach – z jednej strony uwydatniliśmy sekcję informacyjną, z drugiej, rozbudowaliśmy rozrywkową, wprowadzając m.in. „pojedynki” czy zakładkę „na luzie” – mówi Karol Grabowicz, p.o. Kierownika Zespołu Serwisów Gry Wirtualnej Polski.

Imperium Gier koncentruje się na najważniejszych, najciekawszych i najnowszych informacjach ze świata gier. Podawane są one w postaci autorskich artykułów, recenzji, zapowiedzi i rankingów. Dużą rolę odgrywają też zdjęcia oraz multimedia, w tym cykliczne programy w wersji audio „Nieczyste zagrywki” (dział Multimedia pojawił się w głównej belce nawigacyjnej IG – nowość). Dodatkowo, uruchomiony został specjalny „niebieski box”, w którym publikowane będą wyłącznie najgorętsze newsy związane z tematyką gier.

Zmiany objęły również katalog, stanowiący bogate źródło danych o ciekawych pozycjach. Jest teraz dużo łatwiejszy w użytkowaniu, bowiem internauta nie zgubi się już w gąszczu informacji – znajdzie wszystkie dane o wybranym tytule w jednym miejscu. Nowością jest też „Półka gier”. Gdy gracza interesuje jakiś konkretny tytuł, może go dodać do swojej „półki” – będzie od tej chwili otrzymywał na bieżąco informacje na ten temat.

Prócz tego Imperium Gier zyskało wymiar społecznościowy. Użytkownik jednym kliknięciem myszki może opublikować na swoim profilu w serwisie Facebook informację o tym, że „lubi” bądź poleca wybrany tekst, grę czy materiał wideo. Wprowadzono też poręczne i bardzo praktyczne sortowanie, które pozwala wyświetlać tylko treści przeznaczone na konkretne platformy do grania – PC bądź konsole.

W Imperium Gier użytkownicy szukają nie tylko fachowej informacji, ale przede wszystkim dobrej zabawy. Dlatego znacznie rozbudowaliśmy także część rozrywkową. Wprowadziliśmy m.in. „pojedynki” (dwie gry, dwóch bohaterów – internauci decydują, co podoba im się bardziej) czy dział „na luzie”, w którym z przymrużeniem oka publikować będziemy informacje z branży gier. Imperium Gier to bowiem witryna zajmująca się tematem rozrywki
i taki też jest jej charakter
– dodaje Michał Piwowarczyk z serwisu Gry Wirtualnej Polski, kierownik projektu.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Kampania "To jest Twój biznes"
01.12.2022 - 31.01.2023
Program społeczny TOP Women w e-biznesie
15.01.2023
Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

Przewiń do góry