Imponujące wyniki Google

Przychody Google osiągnęły w ostatnim kwartale 9,03 mld dolarów. To rekordowy wzrost 32 proc. rok do roku. Prezentacja wyników finansowych to również dobra okazja do pochwalenia się wynikami Google+ oraz Androida.

Larry Page, współzałożyciel Google, który w kwietniu tego roku znów stanął na czele korporacji, nie krył dumy prezentując wyniki finansowe firmy za drugi kwartał tego roku kończący się 30 czerwca. Wrażenie mógł zrobić niewątpliwie poziom przychodów, który wzrósł o 32 proc. w porównaniu do analogicznego okresu w 2010 roku.

Imponujące wyniki Google 1Równie ciekawie prezentują się pozostałe dane finansowe. Przychód netto osiągnął poziom 2,51 mld dolarów (1,84 mld w drugim kwartale poprzedniego roku). W przeliczeniu na jedną akcję zysk wyniósł 7,68 dolarów (5,71 dolarów rok wcześniej). Należące do Google serwisy wygenerowały 6,23 mld przychodów (39 proc. wzrost), a strony partnerów AdSense – 2,48 mld dolarów. Google informuje, że dysponuje 39,1 mld dolarów gotówki oraz zatrudnia 28 768 pełnoetatowych pracowników.

Szef Google skorzystał z okazji i wyraził swoje zadowolenie z pierwszych tygodni funkcjonowania Google+, nowej platformy społecznościowej, która ma konkurować przede wszystkim z Facebookiem.

Jestem bardzo podekscytowany niesamowitym odbiorem Google+, który pozwala wam dzielić się informacjami tak w realnym życiu – mówił. Z dostępnego (w stopniu ograniczonym, na zaproszenia) zaledwie od dwóch tygodni Google+ korzysta obecnie 10 mln osób, które dzielą się każdego dnia ponad miliardem różnego rodzaju treści.

Firma poinformowała również, że każdego dnia aktywowanych jest 550 tys. nowych urządzeń z Androidem. Na rynku obecnych jest 130 mln tego typu urządzeń, które mają zainstalowane 6 mld aplikacji z Android Market. Dowiedzieliśmy się również, że przeglądarki Chrome używa obecnie 160 mln osób.

Wyniki Google są nie tylko lepsze od przewidywań analityków. Pokazują również, że pod nowymi rządami firma ma zamiar odbudować nadszarpnięty nieco w ostatnich latach wizerunek rynkowego lidera i największego innowatora.

Więcej informacji na temat danych finansowych Google znaleźć można na tej stronie.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top