Incenti: nowi klienci, nowe usługi

Incenti, spółka działająca w sektorze outsourcingu informatycznego, zamknęła trzeci kwartał na poziomie 5,8 mln zł. Dotychczasowe przychody firmy w 2002 r. osiągnęły 9,6 mln zł. W minionym kwartale została podpisana umowa z Wirtualną Polską oraz kontrakt na realizację części projektu budowy Data Center dla Telekomunikacji Polskiej S.A. Spółka pozyskała również klientów z sektora finansowego i szkoleniowego.

Zgodnie z założeniami, przychody ze sprzedaży za III kwartał wzrosły w stosunku do poprzedniego okresu o ponad 50% i wyniosły 5,8 mln zł. Jednocześnie spółka podkreśla, że ostatni kwartał 2002 r., będzie znacząco lepszy od pozostałych.

„Osiągnięcie 50% wzrostu nie byłoby możliwe bez wprowadzenia nowych usług. To dzięki nim rozszerzyliśmy współpracę z naszymi dotychczasowymi klientami oraz podpisaliśmy nowe kontrakty z kolejnymi firmami.” – wyjaśnia Jerzy Popek, prezes Incenti.
Spółka poszerzyła ofertę rynkową wprowadzając m.in. usługi związane z budową ośrodków data center. Po udanym zakończeniu projektu rozbudowy własnego ośrodka we Wrocławiu firmie udało się podpisać umowę z Wirtualną Polską, na mocy której Incenti podejmie się rozbudowy serwerowni, a następnie połączy nową infrastrukturę z istniejącym już systemem informatycznym.

Spółka rozpoczęła również działalność w obszarze konsultingu. Oprócz prowadzenia audytów bezpieczeństwa analizuje także sytuację biznesową swoich klientów.

Obecnie, wykorzystując posiadane kompetencje, Incenti wspólnie z firmą Ster-Projekt prowadzi budowę łódzkiego ośrodka dla TP S.A.
„Przy realizacji projektu wykonaliśmy szereg prac konsultingowych, stworzyliśmy projekty techniczne i wykonawcze, a obecnie jesteśmy odpowiedzialni za realizację najbardziej krytycznych obszarów projektu – systemów energetycznych i klimatyzacyjnych czyli „serca i płuc” każdego Data Center.

Ponadto już teraz świadczymy usługi konsultingowe z ukierunkowaniem na rozwój usług kompleksowego Business Outsourcing. Według Gartnera jest to ten obszar outsourcingu, który w krajach zachodnich charakteryzuje się największą dynamiką wzrostu. Dysponujemy kompetentną i doświadczoną grupą konsultantów, którzy wiedzą nie tylko w jaki sposób zarządzać informatyką, ale również biznesem jako całością. To zdecydowanie odróżnia nas od konkurencji. Znamy się nie tylko na technologii, ale również na zarządzaniu i ekonomii. Identyfikujemy problemy i potrzeby klienta, proponując mu optymalne rozwiązanie. ” – podsumowuje Jerzy Popek.

Incenti w dalszym ciągu rozwija pakiet produktów w modelu ASP. W ofercie spółki znalazły się systemy wspomagające zarządzanie takie jak Szafir, Impuls BPSC, Fast Forward – Oracle’a oraz Solmed firmy Spin. W ciągu miesiąca od podpisania umowy z Oracle na dzierżawę platformę szkoleniowej iLearning w modelu ASP, Incenti pozyskało 10 firm zainteresowanych usługą.

Pozytywne rezultaty przyniosła również oferta dla sektora bankowo-finansowego. Firma pozyskała dwóch klientów na nowe usługi związane z dzierżawą powierzchni dyskowych oraz bezpieczeństwem informacji: tworzeniem back-upów i disaster recovery.

http://www.incenti.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top