Incenti- przychody na poziomie 33 mln

Incenti S.A. , spółka działająca w sektorze outsourcingu informatycznego w 2002 r. przekroczyła zaplanowane przychody ze sprzedaży osiągając wyniki 33,1 mln zł., plasując się tym samym w grupie liderów branży.

W IV kwartale 2003 roku Incenti rozpoczęła realizację umowy z Wirtualną Polską, na mocy której firma podjęła się rozbudowy Data Center, a następnie połączenia nowej infrastruktury z istniejącym systemem informatycznym. Spółka uczestniczy również w realizacji części projektu budowy łódzkiego ośrodka Centrum Przetwarzania danych dla Telekomunikacji Polskiej, który będzie najnowocześniejszym tego typu obiektem w Polsce.

Pozytywne wyniki finansowe są rezultatem rozszerzenia pakietu usług Incenti, a co za tym idzie pozyskania nowych klientów. Od początku istnienia naszej firmy byliśmy nastawieni na elastyczne podejście do oczekiwań rynku. W związku z wolniejszym niż oczekiwaliśmy rozwojem rynku ASP oraz kolokacji, dostosowaliśmy się do potrzeb klientów, oferując m.in. e-learning oraz usługę disaster recovery. Dobre wyniki to także efekt prowadzonych działań marketingowych mających na celu edukację rynku w zakresie korzyści biznesowych płynących z outsourcingu IT. – powiedział Jerzy Popek, Prezes Zarządu Incenti S.A.

W ubiegłym roku Incenti wprowadziło usługę e-learningu oraz dzierżawy platformy LMS, zarządzającej szkoleniami elektronicznymi. Spółka rozpoczęła także działalność konsultingową. Obecnie, oprócz usług hostingu, kolokacji i ASP, doradza i realizuje projekty w zakresie budowy ośrodków Data Center, a także prowadzi analizy sytuacji biznesowej firm oraz audyty bezpieczeństwa.

W IV kwartale ubiegłego roku wdrożyliśmy usługę monitorowania i zarządzania siecią WAN, pozwalającą na przewidywanie awarii i natychmiastową reakcję w przypadku pojawienia się uszkodzenia. O dużym zainteresowaniu tego typu usługami świadczy fakt, że już w lutym udało nam się podpisać znaczący kontrakt z firmą z sektora ubezpieczeniowego. Do naszej oferty wprowadziliśmy również kompleksowy system zarządzania informacją – monitoring zasobów informatycznych, usługę disaster recovery oraz zarządzania kopiami zapasowymi. – powiedział Wiktor Ząbek, Członek Zarządu Incenti S.A.

W 2002 r. spółka podpisała kilkanaście umów z firmami z sektora edukacyjnego oraz informatycznego. W ostatnim czasie zawarła porozumienie na dzierżawę platformy e-learningowej z kilkunastoma firmami szkoleniowymi, m.in. WiedzaNet oraz Mindworx. Od grudnia 2002 r. do grona klientów Incenti korzystających z oferty e-learningu, dołączyła Sopocka Akademia Tenisowa.

W 2002 r. spółka podpisała umowy hostingowe z serwisami Pracaonline.pl, oraz Money.pl. Nawiązała także współpracę z firmami BPSC, Oracle oraz Spin. Dzięki temu, za pośrednictwem Internetu oraz łącz dedykowanych udostępniła aplikacje klasy ERP takie jak: Szafir (Prokom Software), Solmed (Spin), Fast Forward (Oracle) oraz Impuls (BPSC).

Firma podjęła także działalność edukacyjną oraz prowadziła intensywną kampanię marketingową. Wspólnie z partnerami (m.in. TP S.A., Prokom Software S.A., Oracle, Sun Microsystems, Citrix, BPSC) zorganizowała w 5 największych miastach Polski cykl konferencji poświęconych outsourcingowi informatycznemu, w których wzięli udział przedstawiciele kadry zarządzającej najdynamiczniej rozwijających się firm.

http://www.incenti.pl

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry