Instagram także w przeglądarce

Opublikowano: 6 listopada 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Twórcy Instagram właśnie uruchomili webową wersję swojej aplikacji. Mocno zainspirowaną wyglądem Facebooka.

Aplikacja Instagram w ciągu dwóch lat istnienia zdobyła 100 mln użytkowników, którzy wykonują komórkami zdjęcia i nakładają na nie „hipsterskie” filtry. Do tej pory działała wyłącznie jako mobilny serwis społecznościowy. Właśnie jednak uruchomiono możliwość przeglądania profili w oknie przeglądarki.

Instagram także w przeglądarce 1

Każdy profil użytkownika będzie przedstawiał wybór ostatnio wykonanych zdjęć oraz informację o autorze. Fotografie będzie można wyświetlić w większym formacie (6×6 cala). Nie będzie jednak możliwości wczytywania zdjęć z poziomu przeglądarki, choć będzie można komentować i oznaczać dane fotki jako ulubione.

Wygląd profilów może być nieco znajomy – inspiracje Facebookiem są bowiem spore. Przypomnijmy, że w kwietniu Facebook kupił Instagram za miliard dolarów.

Instagram także w przeglądarce 2

Profile mają być dostępne dla wszystkich użytkowników w przyszłym tygodniu, część aktywowana jest jednak już teraz.

Dawid ZarazińskiInstagram także w przeglądarce

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.