Inteligentny Luwr dzięki IBM

Muzeum w Luwrze współpracuje z firmą IBM w celu płynniejszego obiegu informacji o eksponatach. Dzięki porozumieniu Luwr ma być “muzeum inteligentnym”.

Luwr – jedno z najstarszych i największych muzeów na świecie, obejmujące powierzchnię ponad 60 tys. mkw i będące w posiadaniu 35 tys. dzieł sztuki, postanowiło wykorzystać do zarządzania zbiorami muzealnymi system IBM Maximo. System ten usprawnia 65 tys. działań konserwatorskich na terenie obiektu.

Pomoc wykorzystywana jest nie tylko w obrębie klasyfikacji pod względem konserwatorskim dzieł sztuki znajdujących się na terenie muzeum, ale także włącza i wyłącza ekspozycje w poszczególnych salach zamykając i otwierając 2,5 tys. wejść na terenie obiektu. Do tego IBM Maximo obsługuje dodatkowo system klimatyzacji i oświetlenia poszczególnyc pomieszczeń.

Inteligentny Luwr dzięki IBM 1

Metin Pelit , kierownik działu komputerowego w Luwrze powiedział:

Zarządzanie tysiącami napraw, czyszczeniem i konserwacją w celu zachowania obiektów i grafiki przy dostępności dla zwiedzających jest trudnym przedsięwzięciem. Dzięki oprogramowaniu IBM jesteśmy w stanie zarządzać całą naszą infrastrukturą i podejmować lepsze, bardziej świadome decyzje o tym, kiedy i jak reagować na problemy.

Należy zwrócić uwagę na fakt, że przed wprowadzeniem systemu Maximo wszystkie działania związane z konserwacją eksponatów podejmowane były w formie papierowej. System IBM Maximo wyeliminował więc przestarzałe zarządzanie obiektem, znacznie przyspieszając reakcje na istniejące problemy związane ze zbiorami w Luwrze.

źródło zdjęcia: IBM

Wpisy promowane

Wydarzenia

Expert Summit 2021
04.11.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry