Inteligo i Polkomtel – prosta bankowość

Opublikowano: 27 lutego 2002. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , ,

Nową drogę dostępu do konta bankowego od 25 lutego oferują swoim Klientom lider bankowości bezpośredniej – konto Inteligo – oraz operator telefonii komórkowej – Plus GSM. Posiadacze kont Inteligo będą mogli przeprowadzać bezpieczne transakcje bankowe za pomocą prostego i wygodnego menu w telefonach komórkowych sieci Plus GSM.

Inteligo Financial Services S.A. oraz Polkomtel S.A. wprowadzają pierwszą na polskim rynku tak zaawansowaną funkcjonalnie aplikację mobilnej bankowości, w oparciu o technologię SIM Toolkit (STK).

W ramach długofalowej współpracy, której celem jest podnoszenie atrakcyjności produktów i usług obie firmy stworzyły aplikację w technologii SIM Toolkit, którą umieszczono na kartach Plus Mega Inteligo. Umożliwia ona prosty i bezpieczny dostęp do usług bankowych oferowanych przez Inteligo.

Zastosowanie technologii SIM Toolkit pozwala na zastąpienie skomplikowanych wywołań usług opartych na wiadomościach tekstowych SMS, wpisywanych z klawiatury telefonu, odpowiednimi nagłówkami w menu telefonu. Technologia ta umożliwiła również uruchomienie nowych usług – których stworzenie nie było dotychczas możliwe – przy wykorzystaniu samej technologii przesyłania wiadomości tekstowych SMS.

Innowacyjne usługi przeznaczone są dla posiadaczy kont Inteligo oraz użytkowników sieci Plus GSM, którzy wymienią swoją dotychczasową kartę SIM na nową – Plus Mega z aplikacją konta Inteligo i aktywują nowy serwis Inteligo – „Płacę SMS-em”.

Aplikacja STK na kartach Plus Mega Inteligo, w połączeniu z serwisem „Płacę SMS-em” umożliwia realizację szeregu operacji. Posiadacze konta Inteligo otrzymają w ten sposób m.in. najprostszy dostęp do informacji o historii i stanie konta, lokalizacji pobliskich bankomatów, a przede wszystkim – po raz pierwszy w Polsce – możliwość wykonywania niezwykle wygodnych i bezpiecznych przelewów SMS-em wprost z menu telefonu, w sieci Plus GSM.

Dzięki nowej funkcjonalności posiadacze karty Plus Mega Inteligo, właściciele kont Inteligo, będą mogli wykonać między innymi następujące operacje:

wykonać SMSMoney, czyli niezwykle prosty przelew umożliwiający przesyłanie środków na konto Inteligo odbiorcy bez konieczności wpisywania numeru tego konta. Klient nadawca podaje tylko numer telefonu komórkowego odbiorcy, który z kolei musi tylko zaakceptować jego odbiór na swoim telefonie (nie jest do tego wymagana karta Plus Mega).

sprawdzić saldo (księgowe i dostępne), historię ostatnich pięciu transakcji, listę ostatnich pięciu blokad, a także pełny numer rachunku,
wykonać płatność na rachunki zdefiniowane wcześniej w serwisach WWW lub telefonicznym,
wykonać QuickMoney, czyli przelew natychmiastowy (trwający zaledwie kilka sekund) pomiędzy kontami Inteligo,
sprawdzić lokalizację do 2 najbliższych bankomatów Euronet lub dowolnych akceptujących karty Visa.

Wiadomości SMS wysyłane w ramach aplikacji STK Inteligo są szyfrowane i uwierzytelniane elektronicznie, co zapewnia Klientom najwyższe standardy bezpieczeństwa. Jest to możliwe dzięki temu, że karta Plus Mega (w przeciwieństwie do zwykłej karty SIM) jest wyposażona w specjalne programy i klucze szyfrujące. Korzystanie z konta jest zabezpieczone dwoma PIN-ami – do karty SIM i do aplikacji konta Inteligo.

Karta Plus Mega Inteligo dostępna jest w Promocji „Płacę SMS-em” i „SIM Inteligo” oferowanej przez Plus GSM. Usługi bankowe oparte na Karcie Plus Mega Inteligo dostępne są po aktywowaniu serwisu „Płacę SMS-em” w promocji Inteligo.

http://www.inteligo.pl
http://www.plusgsm.pl

Sylwester KozakInteligo i Polkomtel – prosta bankowość

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.