Interia.pl dla Polaków na obczyźnie

Interia.pl uruchomiła społecznościowy portal polonijny, dedykowany Polakom w Anglii (anglia.interia.pl) i USA (usa.interia.pl). Łączy on możliwości serwisów informacyjnych, dziennikarstwa obywatelskiego i społecznościowych.
– Nie chcieliśmy tworzyć kolejnej kopii portalu, tylko w innym języku. Zależało nam na tym, by projekt dla Polonii skupiał się na ludziach zamieszkujących określony obszar geograficzny, a jego kształt zależał bezpośrednio od specyficznej struktury polskiej emigracji w różnych krajach. – mówi Grzegorz Błażewicz, Prezes Zarządu Interia.pl

Prócz wiadomości z Polski oraz ze świata, na stronach znaleźć można przydatne porady dotyczące organizacji życia w danym kraju, opisujące system edukacji, rynek pracy czy mieszkaniowy. Użytkownicy, zakładając swój profil i rejestrując się do serwisu, stają się jego współtwórcami. Mogą publikować własne artykuły i opisywać w nich swoje emigracyjne doświadczenia, wypowiadać się na forum, tworzyć galerię ze zdjęciami, a także zakładać prywatne grupy. Następnym etapem rozwoju serwisu będą strony dedykowane Polakom mieszkającym w Irlandii, Szkocji, Niemczech oraz innych krajach.

www.interia.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Code Europe
10.06.2024 - 11.06.2024
I ❤ business & HR
11.06.2024 - 12.06.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top