INTERIA.PL nawiązuje współpracę technologiczną z AGH

INTERIA.PL podpisała umowę o współpracy z Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie. W ramach porozumienia prowadzone będą prace nad rozwojem nowych technologii internetowych realizowanych w ramach projektu badawczo – rozwojowego FABIN, który jest najnowszym przedsięwzięciem spółki INTERIA.PL. Głównymi obszarami rozwoju technologicznego będą systemy multimedialne, komunikacyjne i Społecznościowe.
W ramach współpracy uczelnia będzie bezpośrednio uczestniczyć w realizacji projektów badawczo-rozwojowych, których efektem powinny być gotowe produkty i rozwiązania dostępne dla internautów w Polsce, a w przyszłości również zagranicą. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z możliwości współpracy z Akademią Górniczo-Hutniczą. Jestem przekonany, że wspólnie posiadamy potencjał, aby zmieniać internet poprzez wprowadzanie innowacyjnych produktów i usług dla użytkowników sieci – mówi Grzegorz Błażewicz, Prezes INTERIA.PL – Opracowaliśmy nowy sposób zaangażowania środowiska akademickiego w procesy biznesowe, który znacznie wykracza poza standardowo realizowane programy stażowe i programy rekrutacji na uczelniach wyższych.

Oprócz AGH i INTERIA.PL w projekcie FABIN (Fabryka Internetu – www.fabin.pl) uczestniczy również firma informatyczna Comarch, a także Uniwersytet Jagielloński, z którym umowa o współpracy została podpisana na początku marca br. W ramach projektu FABIN, INTERIA.PL z udziałem Uniwersytetu Technicznego w Dreźnie już przystąpiła do realizacji innowacyjnych projektów objętych finansowaniem z Unii Europejskiej.

– Projekt FABIN jest znakomitą szansą do sprawdzenia w praktyce wyników badań naukowych i z pewnością przyniesie wymierne efekty wspólnych działań w zakresie stosowania i wdrażania nowoczesnych technologii informatycznych – mówi Andrzej Litewka, Dyrektor Działu Rozwoju Technologii.

Dodatkowym celem INTERIA.PL jest zaangażowanie najzdolniejszych studentów w proces generowania i wdrażania nowych idei technologicznych i przekazanie im specyficznej wiedzy związanej z realizacją projektów internetowych.

www.interia.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top