Internauci z zagranicy na polskich witrynach

Opublikowano: 9 stycznia 2003. Kategoria: Rynek. Tagi:

Statystyka potwierdza, że dzięki Internetowi naprawdę otwarliśmy się na świat. Ponad 1/10 internautów odwiedzających polskie witryny to internauci łączący się z siecią spoza obszaru Polski.

Co trzeci zagraniczny użytkownik łączy się ze Stanów Zjednoczonych. Co siódmy – z Niemiec. Można zakładać, że większość spośród tych osób reprezentuje Polonię, ponieważ w dwóch wymienionych państwach mieszkają najliczniejsze grupy polonijne: w Stanach ok. 60-70%, w Niemczech – ok. 13-15% (Dane Departamentu Konsularnego i Polonii Ministerstwa Spraw Zagranicznych, listopad 2002).

Kolejne państwa, skąd przybywają na polskie serwisy liczni goście, to Kanada i Wielka Brytania – z ich obszarów łączy się co piętnasta osoba. W przypadku pierwszego z tych krajów możemy znów zakładać związek z wysokim odsetkiem zamieszkujących tam Polonusów, równym 5%, jednak w przypadku Wielkiej Brytanii już raczej nie, ponieważ brytyjska Polonia to tylko ok. procentu całości.

Analizy dokonano na próbie ok. 400 tys. internautów łączących się w ciągu tygodnia spoza obszaru Polski z witrynami monitorowanymi przez system GeMius.

http://www.ranking.pl

Sylwester KozakInternauci z zagranicy na polskich witrynach

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.