Internetowa kawiarenka z widokiem na morze

Na sopockim molo ruszyła bezpłatna, działająca całą dobę, Letnia Kawiarenka Wirtualnej Polski. Zasiadając przy jednym z dziesięciu stanowisk, można – do końca sierpnia – korzystać z poczty elektronicznej, komunikatora, śledzić premiery kinowe, nowości książkowe i płytowe, toczyć sieciowe pojedynki, wgrywać na płyty CD zdjęcia z wakacji, sprawdzać warunki pogodowe, terminarze imprez i koncertów.

Letnia Kawiarenka Wirtualnej Polski cieszy przede wszystkim mieszkańców Trójmiasta oraz turystów, spędzających lato nad Bałtykiem. Na sopockim molo, przez całą dobę, mogą oni korzystać z komputera, nagrywarki, komunikatora internetowego, czy poczty e-mail.

„Internet i jego możliwości doceniamy już nie tylko w pracy. Coraz częściej korzystamy z dobrodziejstw Sieci podczas urlopu. – mówi Anna Pogorzelska, Kierownik Działu Marketingu Wirtualnej Polski, pomysłodawca Letniej Kawiarenki – Latem rzadziej interesuje nas polityka, ekonomia, bieżące wiadomości z kraju i świata. Najchętniej wówczas korzystamy z poczty elektronicznej, za pośrednictwem której przesyłamy setki wakacyjnych zdjęć, ślemy internetowe kartki pocztowe przyjaciołom i znajomym, czatujemy, umawiamy się na randki, przeglądamy lokalne serwisy internetowe, by sprawdzić, na jakie atrakcje możemy liczyć w miejscu pobytu.”

Pomysł Letniej Kawiarenki narodził się w ubiegłym roku. Z jej usług korzystały wówczas dziennie setki osób. Nie inaczej będzie i tym razem. Już pierwszego dnia tegorocznej działalności Kawiarenki, odwiedziło ją ponad pięciuset gości. Ostatni Internauta opuszczał stanowisko komputerowe w sobotę tuż przed godziną drugą nad ranem.

W tym roku użytkowników Kawiarenki czekają dodatkowe atrakcje. Portal, wraz z Radiem Gdańsk, organizować będzie, w każdy wakacyjny wtorek i czwartek, internetowe czaty ze znanymi postaciami świata kultury, nauki i sportu. Podczas pierwszego Czata można było podyskutować z wybitnym polskim kompozytorem, Jerzym Satanowskim. W czwartek, 13 lipca, Kawiarenkę WP odwiedzi Maciej Grabowski, Mistrz Polski w żeglarstwie, uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Sydney i Atenach, brązowy medalista Pucharu Świata (Grade 1, Miami OCR).

Wpisy promowane

Najnowsze wpisy

Scroll to Top