Inwestycje IT w instytucjach finansowych sposobem na kryzys

W specjalistycznym serwisie decyzje-IT.pl, prezentującym oprogramowanie dla biznesu, można zapoznać się z rozwiązaniami informatycznymi skierowanymi dla instytucji finansowych i ubezpieczeniowych. To kolejny etap kontynuujący cykl tematyczny serwisu, poświęcony systemom IT dedykowanym różnym sektorom branżowym.

Pomimo kryzysu, wywołanego i odczuwalnego najbardziej przez instytucje finansowe, sektor ten realizuje wiele wdrożeń. Dlaczego? Rynki na których działają te instytucje jeszcze nigdy dotąd nie były tak konkurencyjne, jak obecnie. Umiejętność szybkiego wykrywania zmian i reagowania na nie, może decydować o przetrwaniu lub upadłości. Obecnie teleinformatyka jest już częścią biznesu i nie jest ograniczona jedynie do roli usługowej w firmie.
Według biura badawczo-analitycznego DiS rynek informatyki bankowej w Polsce jest cykliczny i notuje rozkwity w odstępie 4-5 lat. Największy rozkwit odnotowano w 2005 r., kiedy to osiągnął dynamikę 27,4%. W latach 2009-2010 prognozuje się rozpoczęcie ponownego wzrostu tego sektora.

– Wiedza na temat rozwiązań IT dla instytucji finansowych oraz ubezpieczeniowych jest szczególnie pożądana w tych trudnych czasach – ocenia Agnieszka Dziurkiewicz, Marketing Manager decyzje-IT.pl. – Stąd decyzja  o otwarciu kolejnej sekcji branżowej – FINANSE I UBEZPIECZENIA w dziale Rozwiązania IT dla branż – dodaje. Patronat nad sekcją FINANSE I UBEZPIECZENIA objęły serwisy ekonomiczne takie jak inwestycje.pl, IPO.pl a także e-biznes.pl.

Serwis decyzje-IT.pl to specjalistyczny, internetowy serwis branży IT stanowiący centrum wiedzy na temat oprogramowania dla biznesu. Wspiera decydentów w wyborze systemów IT, poprzez dostęp do artykułów, raportów branżowych, aktualności, opisów wdrożeń, prezentacji i przeglądu rozwiązań, kalendarium organizowanych wydarzeń branżowych. Szczególnym elementem serwisu jest możliwość bezpłatnego skorzystania z polskiej wersji analitycznego narzędzia do wyboru i oceny systemów IT partnera biznesowego Technology Evaluation Centers Ltd. (TEC).

– Instytucje świadczące usługi finansowe muszą dziś pokonywać problemy, których istnienia jeszcze kilka lat temu nikt nie był sobie w stanie wyobrazić – mówi Jakub Mądry, Redaktor decyzje-IT.pl.  – Zatem strategiczną decyzją stanie się zawarcie umowy z odpowiednim dostawcą usług, co może zadecydować o sukcesie.

www.decyzje-it.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top