Inwestycje.pl: jutro debiut na rynku NewConnect

Inwestycje.pl S.A. – niezależna spółka mediowa z segmentu nowoczesnych technologii – zadebiutuje na rynku NewConnect w środę, 24 listopada.

Z przeprowadzonej we wrześniu prywatnej oferty akcji serii C Spółka pozyskała środki w wysokości ponad 0,9 mln zł, które w całości przeznaczy na rozwój wewnętrzny, przede wszystkim na rozbudowę i poszerzenie funkcjonalności pasażu finansowego. Doradcą finansowym w procesie pozyskania kapitału była Prometeia Capital sp. z o.o., a Autoryzowanym Doradcą jest EFICOM S.A.

Inwestycje.pl: jutro debiut na rynku NewConnect 1– Decyzję o wejściu na rynek NewConnect podjęliśmy w związku z  przyjęciem nowej strategii rozwoju Grupy Inwestycje.pl, która przewiduje osiągnięcie jednej z czołowych pozycji na rynku reklamy internetowej w Polsce, w segmencie biznes/prawo/finanse – mówi Grzegorz Czapla, Prezes Zarządu Inwestycje.pl SA.

– Biorąc pod uwagę fundamentalną wartość Inwestycje.pl S.A. i bieżące wyceny spółek z segmentu „media” na rynku NewConnect, inwestycja w akcje tej Spółki jest wysoce perspektywiczna. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na bardzo korzystny udział kapitałów własnych do zobowiązań, co przy wykorzystaniu w przyszłości dźwigni finansowej powinno istotnie zwiększyć zwrot na kapitale zainwestowanym – wskazuje Łukasz Feldman, Wiceprezes Zarządu Prometeia Capital sp. z o.o., doradcy finansowego Inwestycje.pl S.A.

Inwestycje.pl S.A. w 2009 roku zanotowały przychody ze sprzedaży w wysokości 7,3 mln zł przy zysku netto 0,48 mln zł. Po dziewięciu miesiącach bieżącego roku Spółka osiągnęła przychody w wysokości 5,7 mln zł, przy wyniku finansowym netto na poziomie 0,31 mln zł. Prognoza na 2010 rok mówi o ponad 10 mln zł przychodów i 0,58 mln zł zysku netto.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Kampania "To jest Twój biznes"
01.12.2022 - 31.01.2023
Program społeczny TOP Women w e-biznesie
15.01.2023
Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

Przewiń do góry