iplex.pl: Filmowy Festiwal Przedpremier Vivarto

Już od 15 do 28 lutego br. po raz pierwszy w historii europejskich festiwali filmowych, Filmowy Festiwal Przedpremier Vivarto zagości w świecie cyfrowym. W wirtualnej sali kina iplex.pl widzowie będą mogli zobaczyć repertuar, który dopiero wiosną pojawi się na dużym ekranie w regularnej dystrybucji. Łącznie przygotowano 20 transmisji realizowanych w czasie rzeczywistym – tak jak odbywa się to w prawdziwej sali kinowej.

Domatorzy lub osoby, które dotąd nie miały okazji obcować w kinie z ambitną sztuką filmową – chociażby, dlatego, że mieszkają w miejscowościach, w których kina nie ma – będą mogli poczuć prawdziwie festiwalową atmosferę w swoim własnym domu. Po dokonaniu rezerwacji biletu (liczba miejsc w wirtualnych salach kinowych jest  tak samo ograniczona jak w zwykłym kinie), wystarczy zasiąść wygodnie przed ekranem i rozkoszować się urokiem wysokiej jakości projekcji. Dzięki zamieszczonemu na stronie iplex.pl forum dyskusyjnemu widzowie będą mogli także podzielić się wrażeniami z oglądanych filmów.

Festiwal otworzy film Hallam Foe, nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem w Berlinie oraz laureat Grand Prix – Złotego Anioła w konkursie pełnometrażowym Międzynarodowego Festiwalu Filmowego TOFIFEST 2007, obraz brytyjskiego twórcy Davida Mckenzie. Pierwsza projekcja już 15 lutego o godzinie 20.30.

PROGRAM FILMOWEGO FESTIWALU PRZEDPREMIER:
•    Hallam Foe, reż. David Mackenzie, Wlk Brytania 2007
•    Orzeł kontra Rekin, reż. Taika Cohen, Nowa Zelandia 2007
•    Zbrodnia ferpekcyjna (Crimen ferpecto) – reż. Álex de la Iglesia, Hiszpania, Włochy 2004
•    Skradzione oczy, reż. Radoslav Spassov, Bułgaria / Turcja 2004
•    MŇAGA – HAPPY END, reż. Petr Zelenka, Czechy 1996

Wirtualne kino iplex.pl działa od 8 lutego br. Zainteresowanie jakie wzbudziło sprawiło, że nazajutrz po premierze jego twórcy podjęli decyzję o przeniesieniu serwisu na większe serwery. „Zaistniała sytuacja to zapewne w dużej mierze działanie efektu nowości, ale z pewnością jest to też informacja, jak duże jest zapotrzebowanie na tego typu usługę oferującą ambitne i niszowe kino” – mówi Łukasz Skrzypek, Prezes Zarządu Iplex Sp. z o. o. – twórca i pomysłodawca projektu.

Cena biletu: 10 zł. Wymagania techniczne: Łącze internetowe w standardzie co najmniej 2 Mbps.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top