iplex.pl – już nie tylko kino

Teraz iplex.pl to już nie tylko wirtualne kino. Na stronie www.iplex.pl funkcjonuje już nowoczesna wypożyczalnia filmów w systemie VoD (Video on Demand – wideo na żądanie), dzięki której użytkownicy internetu będą mieli jeszcze szerszy dostęp do filmowej oferty.
Do wirtualnego kina iplex.pl przeniesiono wszystkie elementy kina tradycyjnego. Aby z niego skorzystać należy zarezerwować bilet, zjawić się o stosownej porze przed ekranem i obejrzeć wybrany seans w czasie rzeczywistym. Filmu nie można przewinąć, zatrzymać ani – co najważniejsze – skopiować. Jednak iplex.pl to już nie tylko wirtualne kino. Na stronie www.iplex.pl uruchomiono także internetową wypożyczalnię filmów. Dzięki współpracy z liczącymi się na polskim rynku dystrybutorami – m.in. Against Gravity, Epelpol Entertainment, Solopan, Vivarto – znalazły się w niej filmy prezentowane wcześniej na wirtualnych ekranach iplex.pl oraz szereg innych, ciekawych propozycji. Teraz będzie więc można wypożyczyć film, którego nie mogło czy nie zdążyło się obejrzeć w wirtualnym bądź tradycyjnym kinie.

W internetowej filmotece iplex.pl znaleźć można zarówno ofertę kinematografii polskiej, europejskiej jak i światowej. „Chcemy zaoferować naszym użytkownikom możliwie największy wybór filmów. Naszym celem jest zwiększenie dostępności dobrego repertuaru wszędzie tam, gdzie dotychczas było to ograniczone. Co tydzień w iplex.pl będą pojawiały się  kolejne tytuły“ – mówi Łukasz Skrzypek, Prezes Zarządu IPLEX Sp. z o.o. Wybrane w filmotece iplex.pl tytuły będzie można oglądać dowolną liczbę razy, przez 72 godziny od momentu ich wypożyczenia.

Wirtualna wypożyczalnia oferuje bardzo dobrą jakość transmisji obrazu już przy łączach od 256 kbps, a w przypadku technologii HD od 1 Mbps. „Aby poprawić jakość oglądanych w iplex.pl filmów zastosowaliśmy nowoczesną technologię firmy Vividas, wdrożoną przez firmę Netshape. Dzięki niej, użytkownicy internetu będą mogli bez żadnych zakłóceń, i co ważniejsze, bez względu na posiadany system operacyjny, oglądać filmy w najlepszej jakości. Jesteśmy pionierami w zastosowaniu tej technologii na tak dużą skalę w Polsce“ – dodaje Łukasz Skrzypek.

Stworzony przez firmę Vividas system DRM zapewnia pełną kontrolę streamingu materiałów wideo w internecie. The Yankee Group – niezależna, wiodąca firma analityczna na rynku mediów i technologii internetowych potwierdza najwyższy poziom bezpieczeństwa DRM Vividas.

By odtwarzać filmy w iplex.pl, zarówno w wirtualnym kinie, jak i wypożyczalni, nie jest już potrzebne jakiekolwiek dodatkowe oprogramowanie. Nie trzeba też – jak dotychczas – posiadać  łącza od 2 Mbps. Z filmowej bazy mogą korzystać zarówno użytkownicy posiadający systemy Windows, jak i Mac OS/X.

Iplex.pl istnieje na rynku od lutego tego roku. W maju wirtualne ekrany iplex.pl gościć będą jeden z największych festiwali filmów dokumentalnych w Europie – Planete Doc Review. Dzięki temu, po raz pierwszy w historii tego festiwalu,  jego projekcje będą mogli obejrzeć widzowie z całej Polski.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top