iTunes w całej Europie

Rzeczpospolita podaje, że wczoraj koncern Apple ogłosił wprowadzenie sprzedaży pełnej oferty sklepu iTunes na terenie całej Unii Europejskiej.

Wczorajsza wypowiedź przedstawicieli Apple’a to konsekwencja działań Komisji Europejskiej, która była przeciwna dyskrminacji części krajów UE pod względem ograniczenia świadczenia usług iTunes w ich krajach. Dotyczy to m.in. Polski, Bułgarii i Słowenii.

Wstępnie wiadomo, że prawa autorskie nie będą stanowiły przeszkody we wprowadzeniu oferty sklepu Apple’a we wszystkich krajach Unii. Problemem może okazać się jednak stanowisko firm fonograficznych, z którymi współpracuje iTunes. Branża fonograficzna boi się skali piractwa, które jest dostrzegalne w niektórych krajach UE. Ma to ścisły związek z ofertą Apple’a, który nie stosuje zabezpieczeń antypirackich w sprzedawanych przez siebie produktach.

Stopa piractwa w Polsce według Business Software Alliance to 58 proc., natomiast w Bułgarii współczynnik ten wynosi 68 proc.

O sprawie równouprawnienia w związku z dostępem do oferty sklepu iTunes można przeczytać też tutaj.

http://www.rp.pl/artykul/67344,311317_Koniec_dyskryminacji_polskich_internautow__iTunes_w_calej_Europie.html

Wpisy promowane

  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...
  • Ezoteryka a karty Tarota
    Stawianie Tarota to praktyka, którą wykorzystuje bardzo wiele osób. Jest to jeden ze sposobów, który umożliwia sprawdzenie tego co nas ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry