iTunes w całej Europie

Opublikowano: 27 maja 2009. Kategoria: Bez kategorii. Tagi: , , , ,

Rzeczpospolita podaje, że wczoraj koncern Apple ogłosił wprowadzenie sprzedaży pełnej oferty sklepu iTunes na terenie całej Unii Europejskiej.

Wczorajsza wypowiedź przedstawicieli Apple’a to konsekwencja działań Komisji Europejskiej, która była przeciwna dyskrminacji części krajów UE pod względem ograniczenia świadczenia usług iTunes w ich krajach. Dotyczy to m.in. Polski, Bułgarii i Słowenii.

Wstępnie wiadomo, że prawa autorskie nie będą stanowiły przeszkody we wprowadzeniu oferty sklepu Apple’a we wszystkich krajach Unii. Problemem może okazać się jednak stanowisko firm fonograficznych, z którymi współpracuje iTunes. Branża fonograficzna boi się skali piractwa, które jest dostrzegalne w niektórych krajach UE. Ma to ścisły związek z ofertą Apple’a, który nie stosuje zabezpieczeń antypirackich w sprzedawanych przez siebie produktach.

Stopa piractwa w Polsce według Business Software Alliance to 58 proc., natomiast w Bułgarii współczynnik ten wynosi 68 proc.

O sprawie równouprawnienia w związku z dostępem do oferty sklepu iTunes można przeczytać też tutaj.

http://www.rp.pl/artykul/67344,311317_Koniec_dyskryminacji_polskich_internautow__iTunes_w_calej_Europie.html

Sylwester KozakiTunes w całej Europie

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.