IVONA doceniona przez Przekrój

Łukasz Osowski i Michał Kaszczuk – twórcy jednego z najlepszych na świecie syntezatorów mowy IVONA – zostali nominowani do „Fenomenów 2007”, nagrody przyznawanej przez redakcję „Przekroju”.
Od 2004 roku „Przekrój” w redakcyjnym plebiscycie nagradza ludzi, organizacje oraz instytucje, które dokonują wyjątkowych rzeczy w swoich dziedzinach. Wśród laureatów nagrody znajdują się: najmłodszy w historii, niepełnosprawny zdobywca obu biegunów – Jaś Mela, twórca Skypa – Niklas Zennströn, czy pisarka – Manuela Gretkowska.

W tym roku, m.in. obok Leo Benhakera, Władysława Bartoszewskiego i Anny Dymnej, wśród nominowanych znaleźli się Łukasz Osowski i Michał Kaszczuk. Stworzony przez nich syntezator mowy IVONA, jest uznawany za jedno z najlepszych rozwiązań tego typu na świecie, co potwierdzają liczne wyróżnienia i nagrody. Między innymi w prestiżowym, międzynarodowym konkursie Blizzard Challenge, dwa razy z rzędu w latach 2006 i 2007, głos IVONY został uznany za jeden z najbliższych głosowi naturalnemu. Jak napisał w uzasadnieniu swojej nominacji „Przekrój”: – „Dzięki takim wynalazkom, wkrótce zmieni się sposób kontaktu człowieka z komputerem”.

Łukasz Osowski i Michał Kaszczuk są założycielami firmy IVO Software Sp. z o.o. , która od 2001 roku zajmuje się tworzeniem i rozwojem produktów w zakresie syntezy mowy. Spółka prowadzi własne badania naukowe w tym obszarze oraz korzysta z osiągnięć światowych ośrodków akademickich. Na bazie autorskiej technologii, IVO tworzy i wdraża programy komputerowe, które mówią ludzkim głosem. Jej profesjonalne produkty znajdują zastosowanie w biznesie (telekomunikacja, centra obsługi klientów itp.) oraz rehabilitacji osób niewidzących. Z kolei niedawno wydany, popularny program Expressivo daje możliwości korzystania z technologii syntezy mowy praktycznie każdemu – dzięki przystępnej cenie.

www.ivo.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top