IVONA mówi już głosem Jennifer

Jeszcze „gorący”, ukończony właśnie wirtualny głos Jennifer jest już dostępny we wszystkich produktach opartych o Ivonę – jeden z najlepszych na świecie syntezatorów mowy. Również Expressivo, popularny program czytający teksty, został wyposażony w nowy głos.
„Wraz z najnowszą wersją Jeniffer zbliżamy się do momentu, w którym odróżnienie głosów stworzonych przez nasz syntezator od głosu naturalnego staje się praktycznie niemożliwe. Przy tworzeniu nowej Jeniffer z jednej strony wykorzystaliśmy doświadczenia wyniesione z prestiżowego, międzynarodowego konkursu Blizzard Challenge, w którym 2006 i 2007 roku nasz syntezator uzyskał najwyższe oceny. Z drugiej strony uwzględniliśmy kilka tysięcy wskazówek, które przekazali nam nasi użytkownicy. Dzięki temu wersja, którą właśnie wydaliśmy, jest prawdopodobnie najlepszym syntezatorem anglojęzycznym na rynku. Użytkownicy wersji testowej twierdzą, że to najlepszy głos, jaki kiedykolwiek słyszeli” – powiedział Łukasz Osowski, Prezes Zarządu Ivo Software Sp. z o.o.

Odmieniona Jeniffer zadebiutowała w najnowszej wersji programu Expressivo1.3, która ma być pierwszą tego typu aplikacja na świecie jest w pełni zintegrowana z odtwarzaczami iPod. Miliony użytkowników popularnych odtwarzaczy mogą w prosty i szybki sposób, przez program iTunes, kopiować pliki dźwiękowe na swoje iPody. Dzięki temu, mogą swoją ulubioną książkę lub nawet całą bibliotekę mieć zawsze przy sobie i odsłuchać w dowolnym momencie, np. na spacerze lub w samochodzie.

Możliwości nowej Jeniffer można sprawdzić w darmowym serwisie http://say.expressivo.com. Wystarczy wpisać w wyznaczonym oknie dowolny tekst. Następnie należy wybrać głos Jeniffer, która ten tekst odczyta. Stworzoną wiadomość głosową można następnie wysłać znajomym e-mailem, czy zapisać jako plik dźwiękowy, a potem umieścić go w sieci (np. na blogu) lub nagrać na odtwarzacz MP3.

Expressivo to program komputerowy dla każdego, który czyta dowolne teksty ludzkim głosem. Program można wykorzystać jako pomoc przy nauce języka obcego, czy jako głos lektora do czytania napisów w filmach. Expressivo pozwala także na słuchanie książek, wiadomości RSS, stron www, e-maili – nie tylko na komputerze, ale także na przenośnym odtwarzaczu MP3.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Shopper Day 2021
26.10.2021
Expert Summit 2021
04.11.2021
Forum Gospodarki Cyfrowej
09.11.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry