IVONA na CeBit

Stoisko IVO Software – polskiego producenta jednego z najlepszych na świecie syntezatorów mowy – było jednym z najchętniej odwiedzanych podczas właśnie zakończonych targów CeBit. Największe zainteresowanie wzbudziła możliwość wpisywania własnych tekstów i słuchania ich w wersji czytanej przez IVONĘ.
CeBIT to najbardziej prestiżowa impreza dla branży informatycznej na świecie. Jej tegoroczna edycja została przeprowadzona w dniach 4-9 marca w niemieckim Hanowerze. IVO Software miał na CeBicie swoje stoisko w hali „Technologie przyszłości”, które cieszyło się ogromną popularnością wśród zwiedzających. Najczęściej testowali oni głos Jennifer – w języku angielskim z akcentem amerykańskim –  generowany przez syntezator IVONA.

„Duże wrażenie na osobach próbujących nasz syntezator wywierała naturalność mowy oraz intonacja zdań pytających. Stoisko IVO było także bardzo często odwiedzane przez przedstawicieli innych, obecnych na CeBicie firm. Bardzo miła była dla nas również prywatna wizyta ministra gospodarki, pana Waldemara Pawlaka, który żywo interesował się zastosowaniami IVONY w czytaniu tekstów książek oraz zawartości stron internetowych” – mówi Łukasz Osowski, Prezes Zarządu IVO Software Sp. z o.o.

IVO prezentował na targach stworzony przez siebie syntezator IVONA, a także produkty oparte o ten syntezator: IVONĘ Telecom – umożliwiającą wykorzystanie syntezatora mowy w rozwiązaniach telekomunikacyjnych, jak Call Center, czy przez systemy IVR; IVONĘ SDK – przeznaczoną dla producentów sprzętu lub oprogramowania, którzy chcą zaimplementować syntezator w swoich produktach (np. w urządzeniach mobilnych, GPS itp.); IVONĘ Professional – przeznaczoną do zastosowania w firmach, np. w przygotowaniu opartych o syntezę mowy nagrań lektorskich (wykorzystywanych np. w prezentacjach, audio-bookach, systemach rozgłoszeniowych, zapowiedziach głosowych w windach), lub też do syntezy tekstów do plików audio; IVONĘ Desktop – przeznaczoną dla użytkowników indywidualnych, oraz małych firm (SOHO).

„Wszyscy zainteresowani mogą wypróbować IVONĘ i dowiedzieć się więcej o jej zastosowaniach na naszej nowej stronie internetowej – www.ivona.com. Prywatnych użytkowników komputerów zachęcamy także do odwiedzenia strony www.expressivo.com – programu odczytującego książki, dokumenty, wiadomości i napisy przy wykorzystaniu naturalnych, ludzkich głosów IVONY” – zachęca Łukasz Osowski

Stworzona przez IVO Software technologia syntezy mowy IVONA jest uznawana za jedną z najlepszych na świecie. Potwierdzają to liczne wyróżnienia i nagrody zdobyte na świecie. Jakość głosu IVONY uhonorowana została między innymi w prestiżowym, międzynarodowym konkursie Blizzard Challenge. Dwa razy z rzędu, w latach 2006 i 2007, uznano ją za jedną z najbliższych głosowi naturalnemu. IVO Software Sp. z o.o. działa na rynku od 2001 roku i od początku zajmuje się wyłącznie tworzeniem i rozwojem produktów w zakresie syntezy mowy.

www.ivo.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top