Jak odzyskać dane z chmury?

Kwestia bezpieczeństwa w kontekście przekazywanych danych usługodawcy świadczącemu usługi przechowywania w chmurze jest bardzo ważna. Chcąc zadbać o jak największą poufność, klienci mają do dyspozycji kilka rozwiązań, które zapewnią ich o braku dostępu do plików przez nieupoważnione osoby.

Jak odzyskać dane z chmury? 1

Kopia danych w chmurze

Najlepszym sposobem na zapewnienie swoim danym możliwie najwyższego poziomu bezpieczeństwa jest tworzenie ich kopii zapasowej. Chmura Krajowa (https://chmurakrajowa.pl/) oferuje kompleksową usługę, w skład której wchodzi przygotowanie dodatkowej przestrzeni na kopię plików. Co ważne, nie generuje to dla firmy dodatkowych kosztów, związanych z koniecznością ponoszenia nakładów na infrastrukturę i jej późniejsze utrzymanie. Magazynowane pliki są wówczas w pełni bezpieczne i dostępne z każdego miejsca, w którym jest możliwość połączenia się z internetem.

Sporo niejasności dotyczących bezpieczeństwa w kontekście danych przechowywanych w chmurze dotyczy tego, czy usługodawca, który oferuje wysoki poziom bezpieczeństwa, samodzielnie może mieć wgląd do plików. Z tego powodu Chmura Krajowa daje klientom możliwość uzyskania pełnej kontroli i ustanowienia własnego klucza, którym szyfruje dane. To kolejny z poziomów ochrony, który gwarantuje poufność i brak dostępu przez nieuprawnione osoby do dokumentów, faktur czy aplikacji.

Niepożądane sytuacje

Jak w przypadku każdego przechowywania plików – czy to we własnej serwerowni, czy w chmurze – może dojść do sytuacji, że dostęp do danych mogą dostać nieuprawnione osoby. Może być to wynikiem ataku hakerskiego, nieplanowanego wypłynięcia hasła czy też awarii urządzenia. W wielu przypadkach klienci nie mają na to wpływu i nawet pomimo najwyższego poziomu zabezpieczenia wirtualnej przestrzeni, ochrona ich danych może zostać naruszona.

Szczególnie narażone na taki scenariusz są fizyczne serwery, na których magazynowane są pliki, dokumenty, różne rodzaje oprogramowania czy aplikacje testowe. W razie ich awarii lub uszkodzenia uzyskanie dostępu może być utrudnione lub wręcz niemożliwe. Dlatego zawczasu warto zadbać o to, aby niepożądane sytuacje nie miały tak dużego wpływu na podstawową działalność przedsiębiorstwa i zdecydować się na rozwiązanie, które uchroni firmę przed poważniejszymi konsekwencjami.

Co, jeśli dane jednak wypłyną?

Jeżeli pomimo wszelkich zabezpieczeń magazynowane dane dostały się w niepożądane ręce, najskuteczniejszym i najszybszym sposobem na zaradzenie temu problemowi jest kontakt z usługodawcą. Serwisanci zajmujący się konserwacją serwerów, na których przechowywane są dane, mając pełen wgląd w specyfikację tej technologii, z pewnością znajdą przyczynę i źródło, z którego pliki się wydostały.

Niezależnie od tego, jakie dane mają być przechowywane w wirtualnej przestrzeni, Chmura Krajowa gwarantuje zachowanie najwyższej poufności i bezpieczeństwa wobec plików, które ma za zadanie magazynować. Specjaliści i programiści przygotowali rozwiązanie, które zapewnia wyłączny dostęp do nich tylko dla osób, które są do tego upoważnione.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry