Jubileusz FileNET Polska

Jesienią br. minęła druga rocznica istnienia polskiego oddziału FileNET Corporation. Firma optymistycznie widzi swoją przyszłość na polskim rynku. Dzięki silnej sieci partnerskiej tworzonej przez wiodące spółki informatyczne, grono klientów firmy systematycznie się rozrasta. Obecnie klientami FileNET-u jest 17 organizacji reprezentujących różne sektory gospodarki.

Oficjalna inauguracja polskiego oddziału firmy FileNET Corporation odbyła się jesienią 1999 r. Jednak już od 1996 r. spółka ComArch oferowała swoim klientom rozwiązania FileNET-u. Od momentu powstania polskiego oddziału amerykańskiej firmy grono klientów stopniowo powiększało się, a w trzecim kwartale br. liczyło 17 organizacji.

“Pozycja FileNET-u na polskim rynku jest stabilna i silna. W każdym kwartale podpisujemy co najmniej jeden nowy kontrakt. Nasi partnerzy są aktywni i skuteczni, czego dowodem jest liczne grono dużych klientów, którzy wybierając FileNET kontynuują współpracę z nami dokupując nowe moduły, rozwiązania” powiedział Marcin Sobieraj, dyrektor sprzedaży FileNET Polska. “Rok 2001 uważam za bardzo dobry dla FileNET-u. Nie odczuliśmy osłabienia koniunktury i, co ważniejsze, nie widzimy sygnałów świadczących o zmniejszeniu zainteresowania naszą ofertą w 2002 r. Nadchodzący rok będzie dla FileNET Polska rokiem wzmożonej aktywności rynkowej. Wprowadzimy nowe produkty i sfinalizujemy kolejne umowy”.

KLIENCI
W sektorze finansowo – ubezpieczeniowym z rozwiązań FileNET-u korzystają:
– PKO BP
– CDM
– CitiBank
– Bank Przemysłowo-Handlowy
– TU Allianz
– TU Zurich
– TU Warta

Wśród odbiorców produktów FileNET-u reprezentujących branżę telekomunikacyjną wymienić należy:
– PTC Sp. z o. o., operator sieci ERA
– Polkomtel
– Centertel
– Telefonia Lokalna
– Lucent Technologies

W przemyśle z rozwiązań FileNET-u korzystają
– Orlen
– Nestle
– British American Tobacco

W sektorze administracji rządowej klientami FileNET-u jest ZUS, a także jedno z ministerstw.

PARTNERZY
W Polsce sieć partnerską (ValueNETŇ Partners) tworzy pięć wiodących spółek sektora IT, do grona tego należą: ComArch ComputerLand, Emax, OptiX i Ster-Projekt.

“Misją firmy Ster-Projekt S.A. jest wspieranie klientów poprzez dostarczanie technologii informatycznych najlepszych światowych producentów. Takim producentem jest FileNET, z którym łączy nas już dwuletnia współpraca. W tym czasie zdobyliśmy niezbędną wiedzę i unikalne kwalifikacje, potwierdzone odpowiednimi certyfikatami.
Duże organizacje, które obsługujemy miewają kłopoty ze sprawnym zarządzaniem dużą liczbą dokumentów i informacji, które przetwarzają. Wykorzystując sprawdzone rozwiązania FileNET i wiedzę konsultantów Ster-Projekt, pomagamy naszym klientom skutecznie rozwiązywać tego typu problemy” powiedział Piotr Smólski, Prezes Ster-Projekt S.A.

“ComputerLand oraz FileNET podpisały umowę o współpracy już trzy lata temu. Dlaczego decydowaliśmy na współpracę” FileNET jest prekursorem systemów zarządzania dokumentami na świecie oraz szczyci się długą listą referencyjną udanych wdrożeń, a ComputerLand jest liderem na polskim rynku jeśli chodzi o integrację aplikacji. Uznaliśmy, że współpraca przyniesie nam obopólne korzyści i tak się stało. Udało nam się stworzyć kompleksową ofertę w dziedzinie systemów zarządzania dokumentami dla naszych Klientów, a w spółce powstał profesjonalny zespół specjalistów zajmujący się tą technologią oraz wdrożeniami systemów opartych na rozwiązaniach FileNET. Obecnie realizujemy wdrożenia w Centralnym Domu Maklerskim PEKAO SA oraz w Banku BPH S.A. Wierzę, że przed nami jeszcze wiele wspólnych projektów”- powiedział Sławomir Chłoń, Prezes Zarządzający ComputerLand S.A.

“ComArch rozpoczął współpracę z firmą FileNET w 1996 roku, jako pierwszy partner w Polsce, jeszcze przed oficjalnym utworzeniem polskiego przedstawicielstwa amerykańskiej korporacji. W tym czasie niewiele przedsiębiorstw rozumiało potrzebę zarządzania dokumentami i procesami. Pierwsze wdrożenia, które przeprowadzaliśmy dotyczyły więc głównie firm z kapitałem zagranicznym – takich jak np. operatorzy GSM. Dzisiaj FileNET to dla nas jeden z kluczowych partnerów, z którymi budujemy nasze rozwiązania. Dział zajmujący się wdrożeniami liczy 15 specjalistów, przeszkolonych w Europie i w USA. Zrealizowaliśmy 9 dużych wdrożeń, w sektorze telekomunikacyjnym, finansowym i w przemyśle. Obejmują one łącznie 2 000 stanowisk użytkowników. Obecnie głównym obszarem, na którym koncentrujemy nasze projekty jest zarządzanie procesami – workflow. Przeorientowanie strategii organizacji pracy na zarządzanie zdarzeniami przy wsparciu narzędzi takich jak eProcess, daje wielu naszym klientom znaczne możliwości przyspieszenia pracy i redukcji kosztów osobowych” uważa Paweł Przewięźlikowski, Wiceprezes Zarządu ComArch S.A.

“Emax SA od trzech lat należy do sieci partnerskiej ValueNET. Nasza współpraca polega na dystrybucji i wykorzystaniu w oferowanych przez Emaks produktach systemów Panagon. Systemy te są wysoko oceniane przez naszych klientów. Na uznanie zasługuje w szczególności kompleksowość i elastyczność oferowanych rozwiązań w zakresie archiwizacji, obiegu i udostępniania dokumentów. Emax bardzo ceni też sobie wsparcie merytoryczne jakie otrzymuje od FileNET-u. Mamy nadzieję, że w przyszłości nasza współpraca układać się będzie równie pomyślnie” – Piotr Kardach, Prezes Zarządu Emax S.A.

WDROŻENIA
Produkty i rozwiązania oferowane przez FileNET przeznaczone są min. dla firm i instytucji sektora finansowego, ubezpieczeniowego, dostawców mediów i usług telekomunikacyjnych, administracji publicznej oraz przemysłu. W znaczącym stopniu ułatwiają zarządzanie danymi oraz skracają czas niezbędny do znalezienia potrzebnych dokumentów. Ofertę FileNET-u doceniły już amerykańskie i światowe banki, towarzystwa ubezpieczeniowe oraz instytucje administracji publicznej.

W Polsce przykładowymi wdrożeniami są:
– system archiwizacji danych m. in. w: Polskiej Telefonii Cyfrowej Sp. z o.o., British-American Tobacco Poland oraz banku PKO w Poznaniu.
– systemy oparte na technologii FileNET m. in. w: Lucent Technologies.
– rozwiązania FileNET-u ułatwiły i usprawniły pracownikom największego operatora telefonii komórkowej ERA dostęp do faktur z systemu bilingowego. Wdrożenie zapewniło zoptymalizowany obieg dokumentów w dziale obsługi klienta firmy. Biuro Obsługi Abonenta ERA korzysta również z systemu obiegu i kontroli dokumentów Panagon Visual Workflo.
– zastosowanie systemu FileNET w Polkomtelu umożliwiło korzystanie z systemu archiwizacji umów aktywacyjnych i innych dokumentów przychodzących drogą elektroniczną. Dzięki temu operator telefonii komórkowej GSM dysponuje szybkim i łatwym dostępem do danych z umów. Wdrożony system umożliwił archiwizację faktur z systemu bilingowego.
– zastosowanie systemu archiwizacji umów emerytalnych opartego na technologii FileNET w PTE PKO/Handlowy wpłynęło na przyspieszenie procesu wprowadzania danych, usprawniło przeglądanie umów emerytalnych oraz aktualizację dokumentów.

FileNET zapewnia wsparcie techniczne poprzez partnerów i całodobowe ogólnoświatowe biura obsługi klienta świadczące usługi przez telefon, a także przez Internet. Pomoc klientom gwarantowana jest w ponad 70 krajach, w tym także w Polsce. Firma zatrudnia 1700 osób na całym świecie, w tym 400 specjalistów odpowiedzialnych za rozwój produktów.

http://www.filenet.com

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry