K2 wraz z AVON zabiera w podróż na drugą stronę lustra

Opublikowano: 18 października 2009. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , , , ,

Serwis Avon http://www.worldofavon.com/ jest jednym z głównych elementów kampanii „Sięgnij Gwiazd”. To internetowa gra połączona z konkursem, która pozwala obcować z produktami, filozofią pielęgnacji AVON. Stronę przygotowano w wersjach dla 13 rynków (poza Polską między innymi dla Rosji, Bułgarii, Estonii i Kazachstanu).

Serwis www.worldofavon.com to 5 magicznych swiatów, które odpowiadają różnym segmentom produktów pielęgnacyjnych Avon. W każdym z nich na Internautę czeka zadanie do wykonania. Zrealizowanie wszystkich zadań pozwala na umieszczenie gwiazdy na niebie Avon. Wszyscy Ci uczestnicy zabawy, którzy do 2 listopada umieszczą swoją gwiazdę na niebie i odpowiedzą na pytanie finałowe, mają szansę wygraćwyjazd do SPA. Ponadto każdego tygodnia do wygrania są zestawy kosmetyków Avon.

Motywem przewodnim stała się parafraza podróży Alicji, która znalazła się w zaczarowanym świecie po drugiej stronie lustra. Ten świat to, w tym przypadku, kraina Avon, której struktura i kolorystyka zbudowana jest z kosmetyków jakie kobiety trzymają na toaletkach i w kosmetyczkach. Bajkowy świat, trochę senny, surrealistyczny, zainspirowany idealnym makijażem. Konwencja plastyczna – rysunek i animacja – są wynikiem procesu. Początkowo myśleliśmy o świecie realistycznym, składającym się z prawdziwych packshotów kosmetyków. Ale podczas rysowania storyboardów, zorientowaliśmy się, że autorka rysunków stworzyła nową jakość, dużo ciekawszą, atrakcyjniejszą i bardziej tajemniczą. Zdecydowaliśmy się taki plastyczny, wymarzony świat ożywić. – mówi Monika Donner-Trelińska, Creative Director K2.

W każdym ze światów interakcja polega na zabawie. W czterech z nich Internauta może zagrać w gry zręcznościowe: uczesać Hairmonę, zrobić bezbłędnie pełen makijaż oczu, położyć maseczkę na twarz, czy też uwolnić diament. W piątym świecie  – niespodzianka – należy wpisać w formularzu hasło ukryte w filmie umieszczonym w serwisie YouTube http://www.youtube.com/watch?v=QEERWL2_2OE. Akcja „Sięgnij Gwiazd” jest również aktywnie wspierana w popularnych serwisach społecznościowych: Facebook http://www.facebook.com/WorldOfAvon i Twitter http://www.twitter.com/world_of_avon.

Podczas pracy nad koncepcja mocno przyglądaliśmy się grupie docelowej i miejscom w sieci, w których jest ona aktywna. Ponieważ jednym z założeń wstępnych było opracowanie koncepcji adaptowalnej w wielu krajach, musieliśmy pójść na kompromis i dobrać miejsca uniwersalne. Stąd wybór padł na Twittera, YT i Facebooka – to platformy, na których  wierne użytkowniczki kosmetyków Avon, jak i sama marka, są od dawna silnie obecne. – mówi Arkadiusz Szulczyński, Innovation Director K2.

Tomasz UchańskiK2 wraz z AVON zabiera w podróż na drugą stronę lustra

Podziel się!

O autorze

tomasz.uchanski