Kaspersky Lab zdobywa najwyższe wyróżnienie w teście West Coast Labs

Kaspersky Lab, producent rozwiązań do ochrony danych, informuje, że Kaspersky Anti-Virus for Windows Workstations Release 2 był jednym z pierwszych rozwiązań bezpieczeństwa na świecie, które uzyskało certyfikat Checkmark Platinum Product Award przyznawany przez West Coast Labs, niezależne centrum badawcze i testowe.

Certyfikat Checkmark Platinum Product Award jest przyznawany na podstawie wyników uzyskanych w kompleksowym teście w czasie rzeczywistym, sprawdzającym jakość ochrony antywirusowej produktów. Tego rodzaju testy symulują rzeczywiste warunki pracy komputera przeciętnego użytkownika.

Każde rozwiązanie jest testowane 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku pod kątem wykrywania w czasie rzeczywistym szkodliwego oprogramowania, które jest przesyłane do niego lub za jego pośrednictwem przy użyciu różnych protokołów. Próbki są przechwytywane w czasie rzeczywistym przy użyciu globalnej sieci pułapek (ang. honeynet) kontrolowanej przez West Coast Labs i obejmującej Amerykę Południową, Europę i Azję.

Ten nowy system testowania pozwala sprawdzić, jak produkty antywirusowe radzą sobie z rzeczywistymi zagrożeniami, jakie można znaleźć w Sieci, a nie szkodliwymi programami, które zostały specjalnie do tego celu zebrane. Podejście to pozwala dokładnie ocenić poziom skuteczności różnych rozwiązań, ponieważ na wyniki testów nie wpływają nieaktualne lub subiektywnie dobrane próbki szkodliwego oprogramowania.

To innowacyjne podejście do przeprowadzania testów pokazało przewagę zaawansowanych technologii firmy Kaspersky Lab w zwalczaniu złożonych zagrożeń online. Kaspersky Lab od samego początku uczestniczył w programie testów prowadzonym przez West Coast Lab i pod koniec pierwszego okresu testowego uzyskał platynowy certyfikat za działanie swojego produktu.

Kaspersky Anti-Virus for Windows Workstations Release 2 konsekwentnie wykazuje wysoki poziom wykrywania szkodliwego oprogramowania. Produkt ten został przetestowany na 800 próbkach szkodliwego oprogramowania, jakie pojawiają się każdego miesiąca, łącznie z najnowszymi szkodliwymi programami, które nie zostały jeszcze uwzględnione w żadnych bazach szkodliwego oprogramowania.

W teście imitowane były ataki symultaniczne przeprowadzane za pośrednictwem głównych kanałów, poprzez które komputer może zostać zainfekowany: e-mail, przeglądarka internetowa oraz ruch FTP. Kaspersky Anti-Virus for Windows Workstations Release 2 wykazał dużą wydajność podczas filtrowania wszystkich potencjalnych kanałów, demonstrując wszechstronne możliwości ochrony.

Co więcej, Kaspersky Lab był jedną z pierwszych firm uhonorowanych certyfikatem Checkmark przyznawanym przez West Coast Labs, potwierdzającym, że rozwiązanie bezpieczeństwa tego producenta jest kompatybilne z systemem Windows 7. Certyfikat ten oznacza, że Kaspersky Anti-Virus for Windows Workstations Release 2 działa stabilnie z systemem operacyjnym Windows 7 i gwarantuje ochronę wszystkich użytkowników korporacyjnych.

Oceny produktów – gdzie testy są przeprowadzane bez uwzględniania czasu i miejsca – dawały ogromne rozbieżności między oczekiwaną wydajnością a doświadczeniem użytkowników końcowych. Wyróżnienie Checkmark Platinum Award świadczy o gotowości do przeprowadzania testów, które wykraczają poza tradycyjny sposób oceniania produktów. Platinum Product Award obejmuje nowy Test w Czasie Rzeczywistym, który sprawdza, jak produkty producenta radzą sobie z zagrożeniami znajdującymi się na wolności na całym świecie. Publikacja systemu Windows 7 daje twórcom szkodliwego oprogramowania kolejną szansę wykorzystywania luk w zabezpieczeniach. Cieszymy się, że Kaspersky Anti-Virus for Windows Workstations Release 2 poradził sobie z rygorami naszego testu Checkmark i uzyskał również ten certyfikat. – powiedziała Lysa Myers, dyrektor działu badań w West Coast Labs.

Cieszymy się, że kolejne niezależne laboratorium badawcze docenia wartość testów dynamicznych i – co ważne – testuje skuteczność produktów antywirusowych w warunkach, w jakich zwykle znajdują się użytkownicy. Tym, co sprawia, że podejście stosowane przez West Coast Labs jest tak cenne, to fakt, że laboratorium będzie przeprowadzało testy dynamiczne jeszcze przez długi czas, a producenci otrzymają odnowione certyfikaty w oparciu o wyniki z każdego okresu testowego. Wyróżnienie Checkmark Platinum Product Award otrzymane przez firmę Kaspersky Lab świadczy o tym, że podjęta przez nas kilka lat wcześniej decyzja, aby skoncentrować się na rozwoju takich technologii jak Hosted Intrusion Prevention, była w pełni uzasadniona. Świadczy również o tym, że nasze podejście do ochrony jest kompleksowe. – powiedział Aleksander Gostiew, dyrektor Globalnego Zespołu ds. Badań i Analiz (GReAT) firmy Kaspersky Lab.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Kampania "To jest Twój biznes"
01.12.2022 - 31.01.2023
Program społeczny TOP Women w e-biznesie
15.01.2023
Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

Przewiń do góry