Kinect w notebookach

Na początku stycznia informowaliśmy o planowanej premierze Kinecta dla komputerów stacjonarnych. To nie koniec nowości od Microsoftu. W najbliższym czasie możemy spodziewać się jeszcze większej atrakcji – Kinecta w notebookach.

Dziennikarze The Daily mieli ostatnio okazję przyjrzeć się kilku nowym modelom notebooków (prawdopodobnie są to komputery Asusa), które oprócz zainstalowanego systemu Windows 8 posiadały również zminimalizowaną wersję Kinecta. Czujniki ruchu umieszczone były nad ekranem, w miejscu zwykłej kamerki.

żródło: thedaily.com
źródło: thedaily.com

Dzięki wbudowanemu w komputery przenośne Kinectowi będzie możliwe sterowanie za pomocą gestów nie tylko gier, ale też samego laptopa oraz systemu Windows. Z pewnością będzie to również duży krok jeśli chodzi o osoby niepełnosprawne, które będą miały poszerzoną możliwość interakcji z komputerem.

Oprócz Microsoftu także inne firmy postanowiły wykorzystywać zbliżone do Kinecta technologie. Firma SoftKinectic przedstawiła na ostatnich targach CES urządzenie, które odczytuje ruchy z odległości około 20 cm. Tym sposobem możliwe jest odczytywanie ruchów poszczególnych palców. Efektem takiej dokładności może być wyeliminowanie z obsługi komputera myszy lub nawet samej klawiatury. Istnieje duże prawdopodbieństwo, że Kinect umieszczony w notebookach będzie równie dokładny.

Kiedy możemy się spodziewać tego małego przełomu technologicznego? W lutym do sprzedaży trafi wersja Kinecta dla komputerów stacjonarnych, nie wiadomo natomiast kiedy wejdą do powszechnego użytku pierwsze laptopy z funkcją rozpoznawania ruchu. Istnieje prawdopodobieństwo, że znacznie przyspieszy ten proces premiera Windows 8, planowana na drugą połowę roku.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Shopper Day 2021
26.10.2021
Expert Summit 2021
04.11.2021
Forum Gospodarki Cyfrowej
09.11.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry