Kinect w notebookach

Opublikowano: 31 stycznia 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Na początku stycznia informowaliśmy o planowanej premierze Kinecta dla komputerów stacjonarnych. To nie koniec nowości od Microsoftu. W najbliższym czasie możemy spodziewać się jeszcze większej atrakcji – Kinecta w notebookach.

Dziennikarze The Daily mieli ostatnio okazję przyjrzeć się kilku nowym modelom notebooków (prawdopodobnie są to komputery Asusa), które oprócz zainstalowanego systemu Windows 8 posiadały również zminimalizowaną wersję Kinecta. Czujniki ruchu umieszczone były nad ekranem, w miejscu zwykłej kamerki.

żródło: thedaily.com

źródło: thedaily.com

Dzięki wbudowanemu w komputery przenośne Kinectowi będzie możliwe sterowanie za pomocą gestów nie tylko gier, ale też samego laptopa oraz systemu Windows. Z pewnością będzie to również duży krok jeśli chodzi o osoby niepełnosprawne, które będą miały poszerzoną możliwość interakcji z komputerem.

Oprócz Microsoftu także inne firmy postanowiły wykorzystywać zbliżone do Kinecta technologie. Firma SoftKinectic przedstawiła na ostatnich targach CES urządzenie, które odczytuje ruchy z odległości około 20 cm. Tym sposobem możliwe jest odczytywanie ruchów poszczególnych palców. Efektem takiej dokładności może być wyeliminowanie z obsługi komputera myszy lub nawet samej klawiatury. Istnieje duże prawdopodbieństwo, że Kinect umieszczony w notebookach będzie równie dokładny.

Kiedy możemy się spodziewać tego małego przełomu technologicznego? W lutym do sprzedaży trafi wersja Kinecta dla komputerów stacjonarnych, nie wiadomo natomiast kiedy wejdą do powszechnego użytku pierwsze laptopy z funkcją rozpoznawania ruchu. Istnieje prawdopodobieństwo, że znacznie przyspieszy ten proces premiera Windows 8, planowana na drugą połowę roku.

Robert ZarychtaKinect w notebookach

Podziel się!

O autorze

robert