Kobieta na e-zakupach: co kupuje, a co chciałaby dostać

W lutym portal Ceneo.pl przeprowadził wśród swoich użytkowników ankietę mającą na celu zbadanie preferencji zakupowych polskich internautek. Respondentki zostały zapytane także o wymarzony prezent, którego jeszcze nie otrzymały od swojego partnera – w związku ze zbliżającym się Dniem Kobiet lista padających odpowiedzi może być cenna wskazówką dla panów.

Na podstawie badania zarysował się profil kobiety zaopatrującej się w wirtualnych sklepach. Największą grupę kupujących w Internetowych sklepach stanowią kobiety między 21 a 40 rokiem życia, mężatki z wykształceniem wyższym mieszkające w dużych miastach.

Wykształcenie:

Kobieta na e-zakupach: co kupuje, a co chciałaby dostać 1
źródło: Raport – kobieta w e-sklepie.

Osoby, które przechadzają się po galeriach handlowych, oglądają produkty, ale ich nie kupują uprawiają tzw. „window shopping”. Co ciekawe, także w sklepach Internetowych kobiety często przeglądają produkty, nie kupując ich. Codziennie w sieci zakupy robi tylko 1% pań, a aż 21% zadeklarowało, że każdego dnia odwiedza sklepy Internetowe. – czytamy w raporcie.

Jak łatwo się domyślić, kobieta w sieci najczęściej rozgląda się za produktami związanymi z modą: ubraniami, butami czy dodatkami.

Kobieta na e-zakupach: co kupuje, a co chciałaby dostać 2
źródło: Raport – kobieta w e-sklepie.

Jeżeli kobieta kupuje sprzęt RTV/AGD to zwykle po konsultacji ze swoim partnerem. Zdecydowane „nie” mówi natomiast kupowaniu przez Internet żywności.

Większość kobiet zaznacza, że podczas decyzji o zakupie najważniejsza jest dla nich atrakcyjna cena, którą sklepy internetowe często przebijają te tradycyjne, oraz dokładny opis sprzedawanego artykułu.

Z danych serwisu Cokupić.pl wynika, że kobiety po dokonaniu zakupów, chętniej niż mężczyźni komentują je w sieci, dzieląc się informacjami związanymi z zakupionymi produktami.

A o czym marzy internautka? Najlepiej kupić jej biżuterię, idealny będzie złoty pierścionek z brylantem. Na miejscu będzie też odzież, buty i torebki  – najlepiej od znanych projektantów. Samochód to też nie jest zły pomysł!  Wśród wymarzonych prezentów są też; wycieczki, bielizna i perfumy. Aby pocieszyć panów należy dodać, że część z ankietowanych pań (choć powiedzmy to szczerze -niewielka) wskazała na dobry film na dvd, płytę ulubionego zespołu lub ciekawą książkę.

Kobieta na e-zakupach: co kupuje, a co chciałaby dostać 3
źródło: Raport – kobieta w e-sklepie.

Raport [pdf] można pobrać pod: tym adresem.

Ceneo.pl
Cokupić.pl

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry