Kolejne przejęcia Grupy AdWeb

Opublikowano: 2 stycznia 2013. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , ,

Do Grupy AdWeb z końcem roku dołączyły dwie marki świadczące usługi hostingu i SEO.

Grupa AdWebNowymi nabytkami agencji są marki Group5 oraz Altblue, rozwijane dotychczas przez amerykańską spółkę Vogan. Od nowego roku będą stanowić uzupełnienie oferty marki 2BE.PL, specjalizującej się w usługach skierowanych do biznesu.

Group5 to dostawca hostingu oferujący konta bez limitu pojemności i transferu. Z usług Altblue korzystają zaś głównie przedsiębiorcy z sektora MŚP oraz osoby zajmujące się pozycjonowaniem stron internetowych.

Transakcja jest wynikiem realizowania procesu konsolidacji rynku hostingowego, przekonują przedstawiciele Grupy Adweb. W poprzednich latach agencja przejęła w sumie dziesięć marek, zajmujących się usługami hostingowymi oraz marketingiem w wyszukiwarkach. Obecnie w skład Grupy Adweb, poza marką 2BE.PL, wchodzi agencja interaktywna Adweb, agencja public relations VanguardPR, studio programistyczne CodeFathers oraz marka AdSeo, zajmująca się pozycjonowaniem stron internetowych.

Dawid ZarazińskiKolejne przejęcia Grupy AdWeb

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.