Kondycja polskiego internetu mobilnego

Internet mobilny stanowi prawie 20 proc. łączy szerokopasmowych w Polsce. Gazeta Wyborcza przyjrzała się marcowemu raportowi Urzędu Komunikacji Elektronicznej odnośnie dostępu Polaków do mobilnych usług internetowych.

Wśród operatorów bezkonkurencyjny okazał się Play, który za łącze o limicie w zakresie 3-6 GB proponował cenę 45 złotych za miesiąc użytkowania. Problemem może się jednak okazać dostęp do usługi ze względu na ograniczony dostęp na terenie Polski. Jednak jak zapewnia Marcin Gruszka, rzecznik Play sytuacja ma się zmienić. Do tej pory z usługi można korzystać w 300 miastach, natomiast w kolejnych kilkudziesięciu trwają testy i na przełomie kwietnia i maja zasięg ma być rozszerzony.

Jak podkreśla Anna Streżyńska, prezes UKE, oprócz oferty cenowej ważna jest jakość usług. Warto skorzystać z proponowanej przez operatorów możliwości wypróbowania połączenia mobilnego bez żadnych kosztów. Klient podczas podpisywania umowy będzie wtedy doskonale wiedział o jakości łącza.

Gazeta Wyborcza przedstawiła także wyniki testów transferu w różnych miejscowościach Polski  wykonanych przez firmę Audytel. Najlepiej prezentuje się Warszawa ze średnią prędkością pobierania danych na poziomie 834 kb/s. Drugie miesce zajęła Gdynia, a trzecie miejsce przypadło Elblągowi z 789 kb/s. Najsłabiej wypadł Sosnowiec (442 kb/s) oraz Garwolin i Mława (331 kb/s).

http://wyborcza.pl/1,82244,6468547,Popularny_mobilny_internet.html

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry