Trzy miesiące po przejęciu przez Facebooka serwis Gowalla znika z sieci

Opublikowano: 12 marca 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Facebook w grudniu 2011 roku przejął serwis Gowalla, oferujący aplikację geolokalizacji dla urządzeń mobilnych. Dziś projekt został zamknięty.

Wchodząc na stronę Gowalla.com informowani jesteśmy o jej likwidacji. Komunikat głosi m.in.: “Dziękujemy Ci za wykorzystywanie Gowalla. Prawdziwą przyjemnością było podróżowanie z Tobą dookoła świata.” Serwis informuje jednocześnie, że już wkrótce użytkownicy będą mogli pobrać z niego swoje dane – zdjęcia oraz listy podróży.

Trzy miesiące po przejęciu przez Facebooka serwis Gowalla znika z sieci 1

Facebook rezygnuje z usługi geolokalizacji Gowalla, udostępnianej w formie aplikacji dla urządzeń mobilnych, w trzy miesiące po jej nabyciu. Aplikację stworzyła firma Austin, a uruchomiono ją na konferencji South by Soutwest w 2009 roku. Miała ona około 600 tys. użytkowników. Powodem jej zamknięcia mogą być trudności w konkurowaniu z Foursquare na rynku aplikacji służących do geolokalizacji.

Początkowo Facebook planował wykorzystać Gowalla do głębszego integrowania serwisu z życiem codziennym jego użytkowników. Prezes Gowalla, Josh Williams, pracował nawet nad aplikacją dedykowaną dla Facebooka, pozwalającą programistom na dalsze łączenie usługi lokalizacyjnej ze wspólną treścią w serwisie społecznościowym. Z tych planów, jak widać, pozostało niewiele.

Marta Michałek-MachniewskaTrzy miesiące po przejęciu przez Facebooka serwis Gowalla znika z sieci

Podziel się!

O autorze

marta