Koniec Microsoft Mobile Marketplace

Firma Microsoft oficjalnie potwierdziła, że już 9 maja bieżącego roku zamknie usługę Marketplace dla systemu Windows Mobile. Systemu, który był ważnym krokiem w rozwoju rynku mobilnego, ale nie zyskał większej popularności wśród użytkowników.

Koniec Microsoft Mobile Marketplace 1

O zamknięciu platformy zakupowej aplikacji do telefonów Microsoftu poinformował serwis Techcrunch. Będzie skutkować brakiem możliwości przeglądania, kupowania i pobierania aplikacji na wszystkie urządzenia korzystające z systemu Windows Mobile 6.x. Firma Microsoft uspokaja użytkowników, że wszystkie pobrane wcześniej aplikacje i gry, które zostały zainstalowane w telefonie wyposażonym w ten system, będą funkcjonować prawidłowo.

Firma Microsoft zaleca, aby użytkownicy telefonów z systemem Windows Mobile 6.x zainstalowali przed datą zamknięcia Microsoft Mobile Marketplace wszystkie dostępne dla aplikacji i gier aktualizacje.

Jednocześnie ogłoszono, że firma Microsoft zamierza się w najbliższym czasie skoncentrować na rozwijaniu platformy Windows Phone.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Expert Summit 2021
04.11.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry