Koniec rywalizacji? Logowanie do MySpace za pomocą Facebooka

Opublikowano: 19 listopada 2010. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Użytkownicy serwisu MySpace mogą zalogować się na swoje konto wykorzystując technologię Facebook Connect. Wydaje się, że to oficjalny koniec rywalizacji pomiędzy niegdyś największymi rywalami.

Podczas wspólnego spotkania prasowego przedstawiciele serwisów Facebook i MySpace ogłosili rozszerzenie współpracy, która zaowocowała pojawieniem się przycisku „Połącz z Facebookiem” na stronie głównej MySpace.

Udostępniono również opcję współdzielenia aktywności pomiędzy serwisami. Użytkownicy, którzy zalogują się do MySpace z pomocą hasła z Facebooka będą mogli wyświetlać aktywność z największego serwisu społecznościowego świata w jego niegdyś najważniejszym konkurencie.

Analitycy są dość zgodni w ocenie tego wydarzenia – wydaje się, że MySpace pogodził się  z hegemonią Facebooka, który jeszcze kilka lat temu przegrywał popularnością i ilością użytkowników. Lepiej więc współpracować niż konkurować. Z drugiej zaś strony to kolejny etap specjalizacji MySpace i skupienia się wokół artystów i ich fanów.


Mashup your Facebook Likes on Myspace

Myspace | Myspace Video

Dawid ZarazińskiKoniec rywalizacji? Logowanie do MySpace za pomocą Facebooka

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.