Koniec wakacji – rośnie liczba ofert pracy

Wrzesień był kolejnym miesiącem, w którym rosła liczba ofert pracy publikowanych w internetowej giełdzie pracy infoPraca.pl. W sierpniu (w stosunku do lipca) ich liczba wzrosła o około 7 proc., a połowa września przyniosła kolejny wzrost, tym razem o 6 proc. – z 18 tys. do ponad 19 tys. ofert.

„Usługi finansowe, produkcja, sprzedaż i budownictwo to branże w których pracodawcy wykazywali w ostatnich miesiącach najwięcej optymizmu i zatrudniali nowych pracowników oraz inwestowali w kapitał ludzki” – mówi Beata Szilf-Nitka, Dyrektor Generalny internetowej giełdy pracy infoPraca.pl. „Zaobserwować można także ciekawą korelację pomiędzy sierpniowymi badaniami koniunktury w przemyśle, budownictwie, usługach i handlu, które opublikował GUS, a liczbą i rodzajem nowych ofert pracy ogłoszonych przez pracodawców w naszej giełdzie” – dodaje Szilf-Nitka.

Poprawa koniunktury w budownictwie, którą w sierpniu sygnalizował GUS, przyniosła wzrost ofert pracy o 7 proc. we wrześniu w stosunku do sierpnia. W sierpniu pracodawcy w handlu i usługach bardziej pozytywnie oceniali swoje perspektywy niż w lipcu, czego odzwierciedleniem był wzrost o 6 proc. liczby opublikowanych ofert pracy.  Szczególnie dynamicznie rośnie liczba ofert w branży bankowej, ubezpieczeniowej i usługach finansowych. W połowie września takie firmy jak AVIVA, Grupa ING, Amplico Life SA i wiele innych opublikowały ponad 2600 ofert, czyli o 9 proc. więcej niż w lipcu bieżącego  roku. W stosunku do lipca we wszystkich branżach wzrosła też o 15 proc. liczba ofert zatrudnienia na pełny etat.

„Obecnie, w internetowej giełdzie pracy inforPraca.pl publikuje oferty ponad 21 tysięcy pracodawców. Rosnąca liczba ofert pracy na pełny etat nie tylko sygnalizuje poprawę nastrojów, ale po raz kolejny potwierdza, że internetowe giełdy pracy stały się dziś podstawowym sposobem poszukiwania pracowników” – uważa Beata Szilf-Nitka, Dyrektor Generalny internetowej giełdy pracy infoPraca.pl.

Wśród ponad 19 tysięcy ofert opublikowanych we wrześniu w internetowej giełdzie pracy infoPraca.pl najwięcej opublikowali pracodawcy z województw: mazowieckiego (4280), śląskiego (3144), dolnośląskiego (1978), małopolskiego (1650), wielkopolskie (1442) i łódzkiego (1200). Najmniej ofert pochodzi z takich regionów jak: podlaskie, opolskie, lubuskie i świętokrzyskie.

infoPraca.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top