Konkurs: Zostań Gwiazdą WP zakończony

Paweł Kaczmarek z Gdyni wygrał konkurs „Zostań Gwiazdą WP” i otrzymał 2-letnie stypendium w Warszawskiej Szkole Filmowej Bogusława Lindy i Macieja Ślesickiego.

Zakończył się wakacyjny konkurs ZOSTAŃ GWIAZDĄ WP, organizowany przez Wirtualną Polskę i Warszawską Szkołę Filmową Bogusława Lindy i Macieja Ślesickiego. Przez ostatnie trzy miesiące uczestnicy zamieszczali na stronie WP filmy demonstrujące ich możliwości aktorskie, zaś jurorzy i internauci decydowali, kto przechodzi do następnej rundy. W konkurs zaangażowało się 14 tysięcy internautów, którzy oddawali swoje głosy na 40 filmów zgłoszonych do walki o indeks.

Po tygodniach konkursowych zmagań w Portalu WP, trzech zadaniach aktorskich od Jury doszło do bezpośredniej konfrontacji w szkole filmowej. Komisja w składzie: Bogusław Linda, Maciej Ślesicki, Elżbieta Słoboda i Monika Skowrońska, zaprosiła na finałowy casting do Warszawskiej Szkoły Filmowej trójkę kandydatów: Finaliści zaprezentowali wybraną przez siebie prozę, fragment z „Pana Tadeusza” oraz zaśpiewali piosenkę. Finał zmagań na żywo relacjonowała telewizja Wirtualnej Polski wptv.wp.

Ostatecznie laureatem konkursu został Paweł Kaczmarek z Gdyni. „Najważniejszą rzeczą w moim życiu zawsze było i będzie aktorstwo. To, że mogłem brać udział w castingu Wirtualnej Polski, było dla mnie zaszczytem.” – cieszył się Paweł Kaczmarek po wysłuchaniu werdyktu. W jego uzasadnieniu Bogusław Linda powiedział, że „w aktorstwie nie chodzi o to, by się fizycznie podobać, a o to, by być wewnętrznie najlepszym”. Najlepsza dziesiątka wyłoniona podczas konkursu otrzyma zaproszenia na spotkanie z prowadzącymi WSF Lindą i Ślesickim.

„Jestem bardzo zadowolona z przebiegu zmagań w portalu. Gęste konkursowe sito pozwoliło sprawdzić talent potencjalnych aktorów pod różnymi względami. Poza tym wysokość nagrody – a przypomnę, że jej wartość to 26 tysięcy złotych – i ranga, stawia konkurs „Zostań Gwiazdą WP” na pierwszym miejscu wśród podobnych, organizowanych w polskim Internecie.” – z satysfakcją stwierdziła Marta Moksa, Kierownik Grupy Rozrywka w Wirtualnej Polsce.

Paweł Kaczmarek, student IV roku prawa, jest współautorem cieszącego się powodzeniem w sieci i na festiwalach kina niezależnego filmu sensacyjnego Zasada Talionu, nagrodzonego na festiwalu OKFA 2007 za najlepszy debiut.

www.casting.film.wp.pl

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry