Kontomatik – jak działa najszybsza aplikacja do weryfikacji danych konsumentów?

Nowoczesne aplikacje do weryfikacji danych konsumentów, a wśród nich Kontomatik, już niedługo mogą zastąpić wciąż popularne przelewy weryfikacyjne. To interesujące zjawisko, które postanowiliśmy omówić w szczegółowy sposób w poniższym artykule. Ponadto wyjaśniliśmy, na czym polega Kontomatik, jak działa oraz w jaki sposób można z niego skorzystać.

Kontomatik – co to jest?

Kontomatik - jak działa najszybsza aplikacja do weryfikacji danych konsumentów? 1Większość firm pożyczkowych sprawdza wiarygodność danych klienta poprzez przelew weryfikacyjny w wysokości złotówki lub jednego grosza. Dzieje się tak nie bez przyczyny, ponieważ ta metoda już od wielu lat skutecznie weryfikuje informacje na temat pożyczkobiorców i eliminuje oszustów, którzy chcą wyłudzić pieniądze w oparciu o cudze dane osobowe. Mimo, iż to rozwiązanie cieszy się dość sporą popularnością, to już niedługo może zostać zastąpione przez coraz prężniej rozwijające się innowacyjne i nowoczesne aplikacje do weryfikacji.

Jedną z najlepszych aplikacji do weryfikacji danych pożyczkobiorców jest Kontomatik. Na naszym rynku finansowym istnieje od 2009 roku, dawniej był znany pod nazwą Kontomierz.

Dzięki temu systemowi firmy pożyczkowe i banki mogą sprawdzić, czy podane informacje we wnioskach (np. o pożyczki na raty) są prawdziwe oraz przeprowadzić wstępną ocenę zdolności kredytowej klienta. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii, weryfikacja danych pożyczkobiorcy odbywa się w sposób bezpieczny, stabilny i trwa zaledwie kilka minut.

Kontomatik – jak działa?

Trzeba wiedzieć, że Kontomatik wykorzystuje innowacyjną i nowoczesną technologię komputerową, która pozwala w szybki sposób analizować, agregować i przetwarzać informacje dotyczące danych osobowych pożyczkobiorców. W tym miejscu należy podkreślić, że ten system obsługiwany jest przez Interfejs Programowania Aplikacji ( Application Programming Interface – API).

Poprzez aplikację Kontomatik, założone konto klienta w danej firmie pożyczkowej zostanie automatycznie zintegrowane z jego rachunkiem bankowym. W ten sposób pożyczkodawca może w kilka minut dowiedzieć się, czy podane informacje we wniosku (np. o pożyczkę ratalną) przez pożyczkobiorcę, są prawdziwe. Ponadto ten system pozwala zweryfikować klienta pod względem jego oceny punktowej w Biurze Informacji Kredytowej.

Jak skorzystać z aplikacji Kontomatik?

Większość konsumentów nie zdaje sobie sprawy z tego, że proces wnioskowania o pożyczkę z sektora pozabankowego z wykorzystaniem aplikacji Kontomatik w zasadzie nie różni się od zwykłej formy składania wniosku pożyczkowego. Poniżej przedstawiamy poradnik krok po kroku, który wyjaśni wszelkie wątpliwości w tej kwestii.

  • By zaciągnąć pożyczkę, najpierw należy wejść na stronę internetową danej firmy pożyczkowej i za pomocą specjalnego kalkulatora wybrać interesującą nas kwotę oraz okres spłaty zobowiązania finansowego.
  • Następnym krokiem jest wypełnienie wniosku pożyczkowego, w którym muszą być zawarte najważniejsze informacje dotyczące naszych danych osobowych.
  • W sytuacji, gdy uzupełnimy formularz i wyślemy go do pożyczkodawcy, wtedy powinniśmy zostać poproszeni o wybór weryfikacji. Jeżeli wybierzemy aplikację Kontomatik automatycznie przeniesiemy się na podstronę, gdzie będziemy musieli zalogować się na swoje konto bankowe.
  • W ten sposób Kontomatik będzie mógł pobrać informację dotyczące naszych danych osobowych i historii kredytowej oraz przesłać je firmie pożyczkowej, w której ubiegamy się o zobowiązanie. Trzeba podkreślić, że ten proces trwa maksymalnie do 5 minut.
  • Jeżeli pożyczkodawca podejmie pozytywną decyzję o udzieleniu pożyczki, wtedy otrzymamy pieniądze na nasze konto bankowe.

Kontomatik – wady i zalety

Omówiona wyżej aplikacja do weryfikacji danych osobowych klientów firm pożyczkowych czy banków, wyróżnia się pod wieloma względami i zaskakuje innowacyjnymi i nowoczesnymi rozwiązaniami. W tym miejscu trzeba też podkreślić, że Kontomatik jest zdecydowanie lepszą i szybszą usługą niż przelew weryfikacyjny, poniżej wskazaliśmy jej najważniejsze zalety.

  • sprawdzenie danych osobowych przez Kontomatik nie wymaga od pożyczkobiorcy dokonania przelewu weryfikacyjnego w wysokości jednego grosza lub złotówki.
  • proces weryfikacyjny dotyczący informacji trwa bardzo szybko i nie sprawia żadnych problemów,
  • aplikacja Kontomatik zapewnia bezpieczeństwo danych, które są potrzebne do zalogowania się do bankowości elektronicznej.

Czy Kontomatik ma jakieś wady? Na pierwszy rzut oka wydaje się, że nie, ponieważ to usługa o bardzo wysokiej jakości, która spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających konsumentów. Jedynym negatywnym aspektem tej aplikacji jest to, że występuje tylko w kilku firmach pożyczkowych.

Czy aplikacje do weryfikacji danych zastąpią przelewy weryfikacyjne?

Wydaje się, że już niedługo aplikacje do weryfikacji danych zastąpią tradycyjne przelewy weryfikacyjne. Spowodowane jest to tym, że systemy takie jak Kontomatik są szybsze, wygodniejsze, nie wymagają od konsumenta obligatoryjnych przelewów w postaci złotówki czy jednego grosza oraz gwarantują większe bezpieczeństwo w kwestii przechowywania danych osobowych pożyczkobiorców.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry