Kredyt samochodowy PKO BP SA w mojeauto.pl

Największy polski bank detaliczny PKO Bank Polski SA i internetowa platforma motoryzacyjna mojeauto.pl podjęły współpracę. Jej celem jest udostępnienie oferty kredytowej PKO BP SA użytkownikom Internetu i pełna obsługa internautów zainteresowanych uzyskaniem kredytu samochodowego.

Na stronach mojeauto.pl umieszczony został kalkulator kredytowy wraz z harmonogramem spłaty oraz interaktywne narzędzia umożliwiające złożenie zapytania o kredyt samochodowy on-line. Elastyczne mechanizmy pozwalają na samodzielne zdefiniowanie wymaganych parametrów umowy, od marki i modelu wybranego auta, poprzez jego cenę, wysokość wpłaty własnej, aż po wybór czasu trwania umowy, rodzaju oprocentowania i waluty. Na stronach internetowych znalazły się również informacje o wymaganych dokumentach, ofercie, produktach i promocjach PKO BP SA. Zapytania o kredyt kierowane są drogą elektroniczną do wybranego oddziału banku, którego pracownicy weryfikują przesłane dane, badają zdolność kredytową klienta, przedstawiają mu zindywidualizowaną ofertę i udzielają niezbędnych informacji.

System zabezpieczony jest 128-bitowym kluczem szyfrowania, co zapewnia pełne bezpieczeństwo przekazywanych danych.

„Jest to etap potrzebny na sprawdzenie wszystkich funkcji systemu w działaniu, wykluczenie możliwych błędów, zoptymalizowanie procesów organizacyjnych, przeprowadzenie testów technicznych i merytorycznych oraz przeszkolenie personelu. Firmy zdecydowały się na to ograniczenie mając na uwadze priorytet jakości obsługi klienta oraz logistykę dystrybucji wspólnego produktu. Po wstępnym okresie funkcjonowania projektu, produkt będzie wdrażany na terenie całego kraju” – wyjaśnia Michał Kluba, Product Manager modułów finansowych mojeauto.pl.

„Medium internetowe jest wygodnym narzędziem do prezentacji i świadczenia usług finansowych. PKO BP SA wykorzystuje aktywnie Internet już od kilku lat – mówi Jacek Wakulski, kierownik projektu. Zaczynaliśmy od przesyłania informacji o saldzie rachunku na skrzynki e- mailowe naszych klientów. Obecnie oferujemy kompleksową obsługę rachunku osobistego przez Internet. Kolejnym wyzwaniem dla banku są kredyty udzielone za pośrednictwem Internetu. Od przyszłego roku usługa ta dostępna będzie dla klientów z całego kraju.

PKO BP SA jest pierwszym w Polsce bankiem, który zdecydował się na wykorzystanie Internetu do dystrybucji kredytu samochodowego na tak dużą skalę. Po uruchomieniu systemu bankowości elektronicznej e-pko, kredyt samochodowy w mojeauto.pl jest kolejnym produktem PKO BP SA skierowanym do internautów. Bank PKO BP SA konsekwentnie realizuje strategię asymilacji nowoczesnych technologii w celu upowszechnienia swej oferty i usprawnienia obsługi swoich klientów.
Dla banku PKO BP SA Internet stanowi ważny kanał informacyjny i komunikacyjny, a także narzędzie umożliwiające dokonywanie bezpośrednich transakcji.

„Wdrożenie produktu wspólnie z największym polskim bankiem detalicznym, skala planowanego przedsięwzięcia i świadomość, że nikt tego jeszcze w Polsce nie robił stanowiły dla nas duże wyzwanie. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z PKO BP SA, bo dzięki niej użytkownicy naszego serwisu mają niepowtarzalną możliwość korzystania z naprawdę atrakcyjnej oferty kredytowej” – mówi Jacek Lisik, prezes mojeauto.pl.

PKO BP SA i mojeauto.pl podejmą również liczne działania reklamowe promujące wspólne przedsięwzięcie. Oferta kredytowa PKO BP SA udostępniona została użytkownikom serwisu mojeauto.pl na początku czerwca 2002.

Serwis mojeauto.pl pośredniczył do tej pory w sprzedaży ponad 2500 aut o łącznej wartości około 80 mln zł.

http://www.pkobp.pl
http://www.mojeauto.pl

Wpisy promowane

Najnowsze wpisy

Scroll to Top