Książka roku według Internautów

Spośród wielu nagród związanych z literaturą piękną najwartościowsze są te przyznawane przez samych czytelników. Książki Wirtualnej Polski kolejny już raz mobilizuje czytelników do tego, by sami wybrali najbardziej wartościową książkę minionego roku.

Nie jury, fundacja, czy konwent – jakkolwiek by były uznane – zadecydują o zwycięskim tytule; zrobią to sami czytelnicy, od nastolatków począwszy, na w pełni dojrzałych osobach kończąc.

‘Nie każdy głosujący będzie miał olbrzymią wiedzę na temat historii literatury, czy współczesnego języka – mówi Wojciech Sosnowski, od wielu lat prowadzący serwis Ksiazki.wp.pl – każdy jednak na pewno miał, ma i będzie miał wielkie serce do książek. Zdawałoby się, że Internet to nie miejsce dla literatury pięknej… Nic bardziej błędnego! Na nasze strony sięgają co miesiąc tysiące osób, które nie tylko opiniują przedstawiane tam pozycje, ale też wspaniale, z prawdziwym zacięciem i niezwykle emocjonalnie je recenzują.’

Właśnie przy udziale recenzentów WP powstała lista najciekawszych pozycji książkowych 2005 roku. Salon Recenzentów to miejsce wyjątkowe. Tworzą go czytelnicy, którzy na stronach serwisu ksiazki.wp.pl dzielą się z innymi swoją pasją do literatury. Są wśród nich prawnik, wykładowca socjologii, student, archeolog, biotechnolog i gospodyni domowa. Są osiemnastolatkowie i osoby czterdziestoletnie. Wszystkich łączy umiłowanie słowa pisanego.

http://www.ksiazki.wp.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry