Lataj z Wirtualną Polską

Na przestrzeni ostatnich miesięcy Wirtualna Polska całkowicie przebudowała serwis Turystyka, uruchomiła multimedialne przewodniki, rozbudowała Pasaż Turystyczny, za pośrednictwem którego można zarezerwować wycieczkę, bądź hotel, wynająć samochód, autokar, kwaterę prywatną, kupić bilet lotniczy.
„System rezerwacji biletów lotniczych od kilku lat stanowi integralną część witryny Turystyka. Ponieważ podniebne przewozy pasażerskie cieszą się w Polsce coraz większą popularnością, wraz z partnerem, Biurem Podróży Travelplanet.pl, zdecydowaliśmy o stworzeniu odrębnego serwisu, za pośrednictwem którego można dokonać rezerwacji i zakupu biletu lotniczego. – opowiada Małgorzata Bąk, Kierownik Grupy Serwisów Turystycznych Wirtualnej Polski – Postawiliśmy na łatwość obsługi, atrakcyjne oferty promocyjne, bieżące wiadomości z rynku. Codziennie, na głównej stronie Samolotów, prezentujemy najatrakcyjniejsze propozycje cenowe oferowane przez największe światowe linie lotnicze.”

Do wdrożonego właśnie systemu rezerwacji, stworzonego wspólnie z Travelplanet.pl, dotrzeć można dwiema drogami: z poziomu adresu samoloty.wp.pl oraz serwisu Turystyka. Użytkownik może przejrzeć półtora miliona połączeń czterystu linii lotniczych i zaplanować podróż do niemal każdego zakątka globu. Serwis Samoloty prezentuje ofertę linii regularnych.

Rezerwacja przelotu odbywa się dosłownie w kilka minut. System prowadzi internautę krok po kroku, pomagając mu wybrać najatrakcyjniejsze rozwiązanie. Korzystający z niego określić może opcję przelotu: w dwie, bądź w jedną stronę, jego klasę, dokładną trasę, datę podróży. Dokona też wyboru przewoźnika, z którego usług chce skorzystać.

Wirtualna Polska umożliwia wyszukiwanie połączeń krajowych i międzynarodowych dla dowolnie zdefiniowanej pary miast. Bilet zakupiony przez Internet dostarczany jest na adres wskazany przez klienta. Może być też przesłany na jego skrzynkę e-mail (elektroniczny bilet, e-Ticket). Nad bezpieczeństwem transakcji czuwają kasjerzy biletowi z centrum rezerwacji biletów lotniczych Aero.pl – serwisu należącego do Travelplanet.pl SA.

Pod adresem samoloty.wp.pl znaleźć można ofertę największych linii lotniczych świata, jak Lufthansa, British Airways, EasyJet, Air France, KLM Royal Dutch Airlines, Swiss International Airlines, Aitalia, Austrian Airlines, PLL LOT.

„Samoloty są drugim, po Wycieczkach, projektem, który realizujemy wspólnie z Wirtualną Polską – mówi Dawid Sadulski, Internet & PR Manager Travelplanet.pl – Wykorzystujemy potencjał portalu i jego zasięg, by docierać z atrakcyjną ofertą do jak najszerszej rzeszy użytkowników. Wspieramy się też w działaniach, które mają na celu popularyzację rezerwacji oraz zakupu wycieczek i biletów lotniczych z wykorzystaniem Sieci. ”

Wyszukiwarka biletów lotniczych, wdrożona właśnie w portalu WP, została oparta na innowacyjnej platformie Amadeus, dynamicznie rozwijającym się systemie GDS (ang. Global Distribution System).

System rezerwacji lotów WP: http://samoloty.wp.pl

www.wp.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top