Leksykony w INTERIA.PL

Powiązana z serwisami edukacyjnymi sekcja Wiedza w INTERIA.PL powiększyła swe zasoby. Do dyspozycji użytkowników portalu zostały oddane nowe słowniki, leksykon i Wielka księga imion.

Dzięki współpracy z wydawnictwem Europa w serwisie pojawiły się trzy słowniki: Słownik gwary uczniowskiej, nowatorski Słownik ortograficzny w wyrażeniach oraz Słownik synonimów i antonimów.

Pierwsza z wymienionych pozycji zawiera blisko 17 tys. haseł i stanowi ciekawą lekturę dla nauczycieli oraz rodziców, pozwalając im łatwiej zrozumieć specyficzne słownictwo młodzieżowe. Słownik ortograficzny w wyrażeniach obejmuje ponad 14 tys. haseł użytych w odpowiednim kontekście. Z kolei pojawienie się w sieci Słownika synonimów i antonimów oznacza udostępnienie internautom ponad 30 tys. haseł i związków frazeologicznych.

Nową pozycją w zasobach sekcji Wiedza jest leksykon Unia Europejska. Obejmuje on historię i strukturę Unii Europejskiej, zagadnienia prawne, społeczne, polityczne, ekonomiczne, plany reform i kierunki rozwoju. Prezentuje ponad 3 tysiące haseł.

Ciekawą nowością jest też Wielka księga imion – jedyny w swoim rodzaju zbiór obejmujący ponad 3,5 tysiąca imion stosowanych na ziemiach polskich, wraz z ich szczegółowym pochodzeniem oraz wszystkimi znanymi wersjami i odmianami. Internauci znajdą tu wyczerpujące informacje o patronach i sławnych postaciach noszących dane imię oraz liczne aforyzmy, wiersze i przysłowia.

Sekcję Wiedza w portalu INTERIA.PL tworzą dodatkowo: słowniki encyklopedyczne, udostępniające w uporządkowanej formie blisko 20 tysięcy haseł z różnych dziedzin wiedzy, największa bezpłatna w polskim Internecie Encyklopedia Internautica i serwis Tłumacz, pozwalający na tłumaczenie online pojedynczych słów, ich grup, wyrażeń i idiomów z języka polskiego na niemiecki, francuski, angielski oraz odwrotnie.

http://leksykony.interia.pl

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry