LinkedIn uruchomił platformę deweloperską

Zorientowany na nawiązywanie kontaktów zawodowych serwis społecznościowy LinkedIn przeprowadził małą rewolucję. Pojawiła się nowa strona główna oraz pakiet narzędzi dla deweloperów o nazwie InApps – podał news.com.

LinkedIn jest największą biznesową społecznością na świecie – niedawno liczba kont przekroczyła 17 milionów. Według badania firmy comScore między październikiem 2006 a październikiem 2007 roku liczba unikalnych użytkowników usługi wzrosła o ponad 250%.

Nowa strona główna nie jest na razie oficjalnie dostępna. Zainteresowani mogą zobaczyć jej wersję beta tutaj. Jedna z premierowych funkcji pozwala sprawdzić, jakie pytania zadali znajomi internauty w ramach usługi LinkedIn Answers. Druga ciekawa rzecz to lista ofert pracy, które zostały umieszczone w obrębie sieci kontaktów użytkownika.

Ważnym elementem jest także LinkedIn News – przeglądarka aktualności dopasowanych do branży, w której działa członek społeczności. Ta usługa także znajduje się w fazie beta. Na początku 2008 roku powinna zostać uruchomiona dla ogółu.

Najważniejszą zmianą jest jednak wprowadzenie InApps (Intelligent Applications). To platforma deweloperska, która będzie pozwalała wybranym partnerom biznesowym tworzyć własne dodatki i funkcje w ramach serwisu. Niektóre istniejące już elementy zostaną z kolei udostępnione w postaci czystego kodu do wklejenia na domową czy korporacyjną stronę WWW. LinkedIn twierdzi, że InApps będą w pełni kompatybilne z opracowywanym w sojuszu z Google standardem OpenSocial.

Źródło: News.com/comScore

Wpisy promowane

Wydarzenia

Mobile Trends Conference
04.03.2021 - 05.03.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry