m.wyborcza.pl – lekka Gazeta Wyborcza

Opublikowano: 18 maja 2010. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Wystartował serwis mobilny „Gazety Wyborczej” – m.wyborcza.pl, przygotowany dla użytkowników telefonów komórkowych.

Serwis oferuje najnowsze wiadomości oraz komentarze dziennikarzy „Gazety” do najważniejszych wydarzeń. Na stronie znajdują się informacje polityczne, zagraniczne, kulturalne i naukowe, a także lubiane przez czytelników listy do redakcji. W serwisie można znaleźć też szczegółowe wiadomości o dodatkach oferowanych z „Gazetą Wyborczą” dostępną w sprzedaży kioskowej – poradnikach, informatorach, specjalnych wydaniach, płytach, książkach i innych.
Użytkownicy posiadający w telefonie pocztę mobilną mogą też skontaktować się z redakcją, wysyłając e-mail. Serwis od samego początku posiada także pola reklamowe oraz pola partnerskie.

Priorytetem w tworzeniu m.wyborcza.pl była szybkość dostępu do strony i jej „lekkość”. W tym celu z artykułów usuwane są wszelkie odnośniki trudno lub całkowicie niedostępne użytkownikom telefonów komórkowych. Konstrukcja serwisu pozwala na dopasowanie strony do najróżniejszych szerokości ekranu i zapewnia jej prawidłowe działanie w telefonach o różnym stopniu zaawansowania technicznego.

Redakcją serwisu m.wyborcza.pl zajmuje się zespół Wyborcza.pl.

Hanna Laskowskam.wyborcza.pl – lekka Gazeta Wyborcza

Podziel się!

O autorze

hania