Magazyn Internet: najlepszy antyspam w OGICOM

Najlepsze rozwiązania do walki ze spamem można znaleźć w OGICOM – ocenia lipcowy „Magazyn Internet”, po porównaniu ofert największych polskich firm hostingowych z pierwszej dziesiątki listy top100.pl.
Analiza przeprowadzona przez „Magazyn Internet” miała na celu porównanie jakości rozwiązań antyspamowych oferowanych przez firmy hostingowe działające w Polsce. W ocenie usług pod uwagę brano: łatwość obsługi, ilość i jakość zabezpieczeń typowych oraz niestandardowych. We wnioskach końcowych swojego testu, „Magazyn Internet” najbardziej wymagającym użytkownikom oraz firmom zarekomendował korzystanie z rozwiązań antyspamowych OGICOM. Wysoko ocenione zostały także zabezpieczenia: PRO Futuro, Kei.pl, Superhost.pl i Az.pl.

Najmniej do zaoferowania pod względem zabezpieczeń antyspamowych mają ONET.PL oraz ACTIVE24.PL.

Najwyższą ocenę OGICOM zawdzięcza wykorzystaniu największej ilości najnowszych rozwiązań umożliwiających walkę ze spamem. Jako jedyny z przetestowanych firm hostingowych, OGICOM w swojej ofercie posiada antispoofing. Jest to opcja ustawiana na poziomie serwera, która umożliwia automatyczne sprawdzanie zgodności loginu z przypisanym mu kontem pocztowym. Dzięki temu niemożliwe staje się wysłanie maila z programu pocztowego przez osobę nieupoważnioną. To zabezpieczenie jest szczególnie przydatne w firmach.

Nowym rozwiązaniem antyspamowym OGICOM są również szare listy, które wstrzymują czasowo odbiór podejrzanych maili, oczekując powtórnego wysłania. Gdy kolejna próba nie nastąpi, mail jest klasyfikowany jako spam (opcję tą posiada także PRO Futuro). Innym rozwiązaniem proponowanym przez OGICOM jest blokada przesyłek nie spełniających standardu SPF, czyli wysłanych przez osobę nie mającą uprawnień do korzystania z danego serwera. Blokuje to spam wysyłany ze sfałszowanych adresów mailowych. Tę opcję posiadają również: Az.pl, Kei.pl, INTERIA.pl i PRO Futuro.

U wszystkich z przetestowanych przez „Magazyn Internet” firm hostingowych możemy znaleźć zbliżony wachlarz standardowych, ale wartych uruchomienia zabezpieczeń antyspamowych. Jest to przede wszystkim możliwość blokowania niechcianej poczty już na serwerze z wykorzystaniem takich parametrów, jak np. kraj pochodzenia, domena, temat lub treść. Większość z przetestowanych firm (oprócz Onet.pl i Active24.pl) umożliwia także blokowanie maili zawierających wirusy. Użytecznym narzędziem są także czarne i białe listy, dzięki którym można zablokować niepożądane przesyłki lub umożliwić ich przepuszczanie przez stosowane zabezpieczenia (nie ma ich: NETART, Active24.pl, Strefa.pl).

Uznanie Magazynu Internet bardzo nas cieszy i potwierdza wysoką jakość stosowanych przez nas zabezpieczeń antyspamowych. Cały czas pracujemy nad ich rozwojem po to, żeby nasi klienci mogli czuć się bezpieczni. Naszą rolą jest dostarczenie narzędzi, które umożliwią skuteczną ochronę przed niechcianą pocztą. Niemniej jednak wszyscy użytkownicy Internetu powinni pamiętać, że sukces w walce ze spamem w niemałym stopniu zależy od ostrożności w udostępnianiu własnego adresu e-mail, czy to na forach dyskusyjnych czy w nieznanych serwisach internetowych. W walce ze spamem wciąż najważniejsza jest prewencja”- powiedział Krzysztof Szyszka, Prezes Zarządu OGICOM Sp. z o.o.

www.ogicom.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top