Mapy Google zamknięte w sześcianie

Zapowiadana od kilku miesięcy „gra miejska” od Google ujrzała światło dzienne. Wystartowała strona PlayMapsCube.com.

W styczniu bieżącego roku firma Google opublikowała wideo z prezentacją gry osadzonej w scenerii Google Maps. Pomysł na sześcienną grę miał być zrealizowany wg zapowiedzi w lutym lecz nie doszło wtedy do zaplanowanej premiery.

W zeszłym tygodniu dziennikarz serwisu Fusible natknął się na tę grę przeglądając zarejestrowane ostatnio przez Google nowe nazwy stron. To właśnie na PlayMapsCube.com pojawiła się zapowiadana na luty gra.

Na przestrzennie skonstruowanych planszach przemieszczamy się z miejsca na miejsce niebieską kulką sterowaną przy pomocy kursora. Plansze znajdują się na płaszczyznach sześcianu, który dodatkowo podkreśla „trójwymiarowy” charakter gry.

Gra jest podzielona na osiem poziomów, które prowadzą przez ulice Nowego Jorku, San Francisco, Paryża, Londynu, Las Vegas oraz Tokio. Nie zabrakło też specjalnego poziomu w czteropiętrowym centrum handlowym Mall of America.

Każdy poziom gry zawiera znane z Google Maps informacje dotyczące mijanych budynków. Dodatkowo niektóre z obiektów komercyjnych wkomponowane są w sam scenariusz gry jak wspomniany już wcześniej Mall of America czy sześć restauracji znajdujących się w Las Vegas, które gracz musi zrecenzować.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry