Masz w sobie coś z Lennona?

Z początkiem kwietnia ruszyła wizerunkowa kampania reklamowa serwisu społecznościowego Wirtualnej Polski, bliscy.pl.

Kierowana jest do osób w wieku 30-60 lat, mieszkańców dużych i średnich miast, zainteresowanych poszukiwaniem korzeni rodzinnych, tworzeniem drzew genealogicznych, nawiązywaniem i utrzymywaniem kontaktów z bliskimi. Kampanię oparto o miks czterech kanałów komunikacyjnych: outdoor (billboardy, citylighty, pillary, super scrolle), prasę (magazyny, tygodniki opinii, gazety codzienne), radio (m. in. ZET, RMF, Złote Przeboje, Wawa, Vox) oraz Internet (zasięgowe sieci reklamowe i serwisy WP).

Motywem przewodnim kampanii jest hasło „Poznaj prawdę o swojej rodzinie”. W tym kontekście zaprojektowana została również kreacja graficzna. Przygotowano trzy visuale, które będzie można oglądać jednocześnie we wszystkich mediach. Każdy przedstawia osobę podobną do znanej i bardzo charakterystycznej postaci życia publicznego – Marilyn Monroe, Johna Lennona, Napoleona Bonaparte. Bohaterowie kampanii zadają sobie pytanie: „Jestem podobna do Marilyn?”,  „Mam w sobie coś z Lennona?”, „Wyglądam jak Napoleon?”. Kto z nas nie chciałby bowiem, by wśród naszych antenatów znalazła się któraś z wielkich osobowości? Tworząc drzewo genealogiczne w serwisie bliscy.pl, możemy poznać całą prawdę o sobie i swojej rodzinie.

Przygotowana kreacja radiowa w zabawny sposób nawiązuje do layoutów outdoorowych oraz prasowych. W dwóch emitowanych rotacyjnie spotach będzie można usłyszeć, jak śpiewają bohaterowie kampanii.

Bliscy.pl to serwis umożliwiający w łatwy sposób tworzenie drzewa genealogicznego rodziny. Użytkownik może to robić sam lub zaprosić do jego współtworzenia rodzeństwo, rodziców, dziadków. Wszystko odbywa się w niezwykle intuicyjny sposób – dosłownie w kilka minut można drzewo uzupełnić i zmodyfikować, dodać nowych członków rodziny i ich fotografie, zamieścić w profilu materiały multimedialne, wysłać list do członka rodziny, założyć rodzinne forum.

Kreacje: Agencja reklamowa Touchpoint RC, zakup i planowanie mediów (offline): Dział Komunikacji Wirtualnej Polski,
zakup i planowanie Internetu: Value Media.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry