Matematyka kręci internautów

Polska matematyka zdobywa Internet. Filmy III edycji konkursu „Matma mnie kręci” w ciągu tygodnia obejrzało ponad 300 tys. internautów. Profil „Kalkulatory” na YouTube, gdzie można oglądać wszystkie produkcje, stał się ponadto najpopularniejszym polskim kanałem na świecie.

Cotygodniowy ranking najpopularniejszych filmów i kanałów portalu YouTube pokazał, że w Polsce największą popularnością cieszy się matematyka i filmy konkursu „Matma mnie kręci”. W tydzień od rozpoczęcia głosowania Internautów materiały obejrzało ponad 300 tys. osób. Profil „Kalkulatory” wyprzedził  m.in. kanały Netii, 4funTV oraz EkstraklasaTV.
Matematyka kręci internautów 1

– Cieszy, że matematyka coraz bardziej zaczyna kojarzyć się młodym ludziom z nowoczesnością, kreatywnością i co było dotychczas trudne do wyobrażenia – z dobrą zabawą. Filmy tej edycji, jak i dwóch poprzednich, pokazują, że podejście do tej nauki zaczyna się zmieniać na lepsze. Wynik na YouTube jest tego najlepszym dowodem. Nasz kanał zajmuje obecnie 52 miejsce na świecie w tygodniowym rankingu kanałów Reżyserskich oraz 2 miejsce w kategorii kanałów Edukacyjnych na świecie i mamy nadzieję, że z dalszą pomocą Internautów, matematyka w polskim wydaniu znajdzie się jeszcze wyżej w światowym rankingu – komentuje Piotr Tomczak z firmy Casio, pomysłodawca konkursu.

Zadaniem uczestników ogólnopolskiego konkursu „Matma mnie kreci” jest przygotowanie dowolną techniką, krótkiego filmu promującego królową nauk. Zwycięzca otrzyma nagrodę w postaci 10 tys. złotych. Na najlepsze filmy można głosować do końca listopada pod adresem www.youtube.com/Kalkulatory.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Kampania "To jest Twój biznes"
01.12.2022 - 31.01.2023
Program społeczny TOP Women w e-biznesie
15.01.2023
Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

Przewiń do góry