Megapanel PBI/Gemius: Aplikacje i witryny będą w jednym drzewku

Rada Badania Megapanel PBI/Gemius podjęła decyzję o włączeniu aplikacji i witryny do jednego drzewka. Przyspieszono również czas oczekiwania na wyniki o około trzy tygodnie.

Przyjęcie nowej metodologii podyktowane zostało potrzebą wypracowania nowego standardu pomiaru korzystania z aplikacji. Dotychczas witryny, ujęte w badaniu prezentowane były osobno.

Wprowadzenie wspólnej prezentacji aplikacji i witryn to jedna z najistotniejszych zmian, umożliwiająca prezentację potencjału właściciela, który dysponuje zarówno serwisem internetowym, jak i aplikacją. Dzięki kilkumiesięcznej pracy specjalnej grupy roboczej nad nową metodologią pomiaru aplikacji oraz wiedzy, doświadczeniu, zasobom i technologii wspólników PBI, dostosowaliśmy badanie pomiaru do potrzeb rynku. Z niecierpliwością czekamy także na drugą z obiecanych zmian, czyli przyspieszenie publikacji wyników – zaznacza Andrzej Garapich, prezes zarządu Polskie Badania Internetu.

Rada Badania Megapanel PBI/Gemius wprowadziła w związku z tą zmianą dwa nowe wskaźniki: „Uruchomione aplikacje (%)” oraz „Użytkownicy i uruchomione aplikacje (%)”.

Skrócenie czasu oczekiwania na rezultaty Megapanelu PBI/Gemius to kolejny cel, jaki sobie wyznaczyliśmy. Jesteśmy przekonani, że zmiany, które będziemy systematycznie wprowadzać pozwolą nam na jeszcze dokładniejsze badanie polskiego Internetu – podkreśla Małgorzata Wołejko, Megapanel Team Manager w Gemius SA.

Wprowadzenie jednego drzewka od wyników aplikacji i witryn ukaże się w wynikach za marzec, natomiast termin przyspieszenia publikacji wyników podany zostanie w ciągu najbliższych tygodni.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry