Microsoft będzie próbował przejąć AOL?

Jeszcze nie opadł kurz po zamieszaniu związanym z nieudaną próbą przejęcia Yahoo! przez Microsoft, a firma z Redmond już próbuje swoich sił w nowym starciu. Tym razem na celowniku może znaleźć się portal AOL – pisze TechCrunch.
Zgodnie z przewidywaniami ekspertów MS zrezygnował z walki o Yahoo! Wrogie przejęcie kosztowałoby producenta systemu Windows zbyt dużo. Ale Microsoft nie zamierza rezygnować z prób wzmocnienia swojej pozycji w światowym internecie. Oczywistym ruchem byłby zakup AOL.

Portal może pochwalić się imponującą liczbą odsłon, ugruntowaną pozycją na rynku reklamowym. Posiada też właściciela, z którym znacznie łatwiej będzie się dogadać – to koncern medialny Time Warner. Podobno już trwają wstępne rozmowy. AOL dostało ostatnio małej zadyszki – MS może wykorzystać to do wynegocjowania niższej ceny.

Z drugiej strony na obecnym etapie Microsoft może rozmawiać ze wszystkimi (może poza Yahoo!). Negocjacje z AOL mogą być tylko zasłoną dymną mającą przeszkodzić w sojuszu między tym portalem a firmą Jerry’ego Yanga.

Tymczasem dyrektor wykonawczy Yahoo! traci grunt pod nogami. Zarząd portalu upoważnił we wtorek prezesa Roya Bostocka to wznowienia negocjacji z Microsoftem. Właśnie – Bostocka, nie Yanga (który został skrytykowany przez akcjonariuszy kiedy stwierdził, że nie wiedział o nowej ofercie MS – 33 USD za akcję).

Źródło: TechCrunch

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry