Microsoft ma do zapłacenia 388 mln dolarów

Opublikowano: 10 kwietnia 2009. Kategoria: Bez kategorii. Tagi: , , , , , ,

Jak podała Gazeta Wyborcza Microsoft został obłożony sądowną karą 388 mln dolarów za wykorzystanie antypirackiej technologii w programach Windows XP oraz Office. Właścicielem patentu na tego typu technologię jest singapurska firma Uniloc.

Prawnik Uniloc wstępnie żądał ponad 558 mln dolarów, 2,5 dolara za każdą ściągniętą przez internet aplikację Microsoftu zawierającą kody firmy Uniloc. Microsoft próbował odeprzeć zarzuty sugerując wykrzystywanie zupełnie innej technologii, a rozwiązanie firmy Uniloc nie jest wcale tak innowacyjne, żeby chroniły je prawa patentowe.

Jeden z prawników Microsoftu w wypowiedzi dla agencji Bloomberg oznajmił, że hojnością byłoby, gdyby sąd nałożył karę w wysokości 3-7 mln dolarów. Firma z Redmont zapowiedziała, że złoży apelację.

http://wyborcza.pl/1,82244,6483412,Microsoft__400_mln_dol__za_naruszenie_patentu.html

Sylwester KozakMicrosoft ma do zapłacenia 388 mln dolarów

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.