Microsoft ma nowe logo

Opublikowano: 24 sierpnia 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Po raz pierwszy od 25 lat firma Microsoft zmieniła swoje logo. Ma łączyć historię firmy z jej przyszłością.

Od 1987 roku Microsoft wykorzystywał to samo, zapisane pogrubioną i pochyloną czcionką logo. Wczoraj firma przedstawiła nowy znak graficzny. Obok lżejszego napisu z nazwą (zapisanego czcionką Segoe) pojawia się w nim czterokolorowy kwadrat – całość ma być świeża i nowoczesna.

Microsoft ma nowe logo 1

Dla Microsoftu to bardzo ważny rok i zmiana logo dobrze wpisuje się w ten kontekst. Wiele nowych i odświeżonych produktów to także nowe znaki graficzne. Odświeżenie logo ma być sygnałem odnoszącym się do historii firmy, ale także jej przyszłości.

http://www.youtube.com/watch?v=OzkZWvAJUr0&feature=player_embedded

Nowe logo pojawiło się już na stronie Microsoft.com, wkrótce zobaczyć będzie można je w reklamach telewizyjnych firmy. Wyróżnia również trzy sklepy Microsoftu (w Bostonie, Seattle i Bellevue).

Dawid ZarazińskiMicrosoft ma nowe logo

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.