Microsoft najbardziej innowacyjną spółką w e-branży

Instytut Inżynierów Elektryków i Elektroników, międzynarodowe stowarzyszenie skupiające osoby zajmujące się nowoczesnymi technologiami w zakresie elektroniki i informatyki, opublikował tegoroczny ranking innowacyjności. W kategorii „systemy komputerowe i oprogramowanie” wygrał Microsoft – podał serwis CNET.
Łącznie na listę trafiło 20 spółek – 16 ze Stanów Zjednoczonych, 3 z Japonii i 1 z Niemiec. Na czele, prócz giganta z Redmond, znalazły się takie firmy jak IBM, Hewlett-Packard, Toshiba i Digimarc. Ranking uwzględnia przede wszystkim liczbę zarejestrowanych przez daną korporację patentów, a także ich użyteczność oraz wkład, jaki wniosły do nauki (pełne wyniki znajdują się tutaj).

Microsoft znajduje się wysoko (na 2. miejscu) także na liście Patent Scorecard organizacji The Patent Board. Firma może pochwalić się tylko 1 470 wynalazkami. Otrzymuje za to aż 15 163 punkty w kategorii „wpływ na naukę”. Kolejni na tej liście Sun Microsystems i IBM mają wynik ledwo przekraczający 3 000. IBM wygrywa we „wpływie na technologię”. Ma też najwięcej zarejestrowanych pomysłów (2 725). To daje mu 1. lokatę w rankingu The Patent Board (tabelę można znaleźć tu).

CNET zwraca uwagę, że klienci nie kupują patentów, ale realnie istniejące towary i usługi, które muszą być nie tylko innowacyjne, ale także przydatne i proste w obsłudze. Z tym Microsoft wydaje się mieć największe problemy. Koncentracja na flagowych produktach (Windows, Office) sprawia, że gigant z Redmond nie jest w stanie szybko dopasowywać się do nowych wymagań rynkowych.

Źródło: CNET

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top